Menu

Pogoń za miłością

Piątki 22:30, premiera 28 maja

Pogoń za miłością

Adaptacja słynnej powieści Nancy Mitford, której pierwsze wydanie ukazało się w roku 1945. W Polsce widzowie będą mogli zobaczyć serial w BBC First, na następujących pozycjach kanałowych:

  • Platforma CANAL+ - kanał numer 70
  • Cyfrowy Polsat - kanał numer 142
  • UPC - kanał numer 110 (Mediabox) lub 413 (Kaon i Horizon)
  • VECTRA - kanał numer 319
  • Netia - kanał numer 48
  • INEA - kanał numer 60
  • Orange - kanał numer 15
Pursuit of Love

POLECANE FILMY

O serialu

Przeniesiona na ekran i wyreżyserowana przez wielokrotnie nagradzaną aktorkę Emily Mortimer („Mary Poppins powraca”, „Poczucie kresu”) seria łączy w sobie wątki komedii romantycznej i dramatu opowiadającego o miłości i przyjaźni.

Zdjęcia do filmu odbyły się w zeszłym roku w okolicach Bristolu i Bath oraz w Bottle Yard Studios, a niektóre sceny zostały zrealizowane w Paryżu. „Pogoń za miłością” była jedną z pierwszych produkcji, które wznowiły realizację w Wielkiej Brytanii po pierwszym lockdownie w związku z pandemią COVID-19.

Pochłonięte pragnieniem odnalezienia miłości i wyjścia za mąż, obie kobiety poszukują idealnego męża, a ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy postanawiają podążyć zupełnie innymi drogami. Podczas gdy Fanny wybiera życie ustatkowane, Linda decyduje się pójść za głosem serca, które prowadzi ją w coraz dziksze i coraz bardziej gorszące miejsca. W rolach głównych występują Lily James („Mamma Mia!: Here We Go Again”, „Kopciuszek”, „Wojna i pokój”) jako charyzmatyczna i przebojowa Linda Radlett oraz Emily Beecham („Kwiat szczęścia”, „Cruella”) jako jej najlepsza przyjaciółka i kuzynka Fanny Logan.


Odcinek pierwszy


Odcinek pierwszy

Lata 20-te XX wieku, Oxfordshire. U progu dorosłości Linda Radlett (Lily James) i jej ukochana kuzynka Fanny Logan (Emily Beecham) przebywają na wsi, z niecierpliwością oczekując aż życie pozwoli im wyrwać się z nieciekawego Alconleigh.

Linda, która żyła dotąd pod budzącymi grozę rządami wuja Matthew (Dominic West), pragnie przygód i mocnych wrażeń. Natomiast Fanny, porzucona przez matkę (Emily Mortimer) i wychowana przez ciotkę Emily (Annabel Mullion), marzy raczej o wygodzie i stabilizacji. Kiedy ich czarujący sąsiad lord Merlin (Andrew Scott) przyprowadza na bal debiutancki dziewcząt Tony'ego Kroesiga (Freddie Fox), Linda zakochuje się w nim bez opamiętania. Jednak wyczuwając dezaprobatę Fanny dla tego związku, nie mija dużo czasu, zanim Linda odsunie Fanny od siebie i zostawi ukochaną kuzynkę w poczuciu osamotnienia.

Odcinek drugi

Odcinek drugi

Choć Linda i Fanny są teraz mężatkami, ich życie różni się diametralnie. Fanny oddaje się macierzyństwu i stara się sprostać roli dobrej żony Alfreda (Shazad Latif). Tymczasem małżeństwo Lindy i Tony'ego szybko zmierza ku rozpadowi, a ona sama rzuca się w wir wystawnych imprez, szalejąc do białego rana.
Kiedy jednak Lindę zaczyna przyciągać zagadkowy nieznajomy, pojawia się dylemat. Czy dokona radykalnej zmiany, aby rozpocząć nowe życie?

Odcinek trzeci

Odcinek trzeci

Linda korzysta z uroków życia w Paryżu ze swoim nowym, bogatym francuskim kochankiem (Assaad Bouab). Tymczasem w Anglii Fanny jest wściekła, że przyjaciółka lekceważy surowe zasady społeczne dotyczące kobiet, podczas gdy ona sama czuje się więźniem swojego niezbyt ekscytującego małżeństwa z Alfredem. Czy jednak, wobec wybuchu wojny, która grozi rozpadem Europy, Linda i Fanny zdołają się pogodzić zanim będzie za późno?