Zobacz, jak wygląda świat z perspektywy zwierząt. Od niesamowitych spektakli dzikiej natury po intymne spotkania, Planeta Ziemia II zabierze Cię bliżej, niż kiedykolwiek wcześniej.
Ekipa filmu wykonała 117 sesji zdjęciowych w 40 różnych krajach na świecie.
„Planeta Ziemia” pojawiła się na ekranach telewizorów ponad dziesięć lat temu. Był to pierwszy serial przyrodniczy filmowany w technologii HD i tym samym przełom w historii produkcji tego typu. Dzięki niemu ponad pół miliarda widzów na całym świecie zobaczyło bogactwo i różnorodność życia na Ziemi w zachwycającej – i niespotykanej dotąd – jakości obrazu. Dziś, po 10 latach, przyjrzymy się temu wszystkiemu jeszcze raz, ale z zupełnie nowej perspektywy. Tym razem wręcz zanurzymy się w świecie przyrody.
W serialu znajdziemy się w środku najbardziej spektakularnych miejsc bytowania i wydarzeń z życia zwierząt, staniemy oko w oko z niewiarygodnymi stworzeniami, które żyją na naszej planecie. Postęp technologiczny, jaki nastąpił w ciągu ostatnich 10 lat jest niewyobrażalny, pozwala nam pokazać świat natury w całkiem nowy sposób. Dziś możemy dotrzeć do naprawdę odległych i trudno dostępnych miejsc, do minimum zmniejszyć dystans między okiem kamery a zwierzęciem, pozostać niemal niezauważonymi i dzięki temu uchwycić niczym niezniekształcone, naturalne zachowania. Nieosiągalne górskie szczyty, najbardziej odległe wyspy, srogie pustynie i dżungle, przez które przedarcie się graniczy z cudem – „Planeta Ziemia II” pozwoli Wam odczuć, jak smakuje życie w prawdziwej dziczy.
Serial został wyprodukowany w oszałamiającej technologii Ultra HD, jego narratorem jest niezrównany Sir David Attenborough, a przepiękną muzykę skomponował Hanz Zimmer ze swoim zespołem. To niezwykłe widowisko, które zainspiruje każdego.
Żyjące na wyspach zwierzęta należą do najbardziej zagrożonych gatunków; stanowią one ponad 80% gatunków, które wyginęły w ciągu ostatnich 500 lat.
Góry pokrywają 1/5 powierzchni naszej planety.
Dżungle zajmują poniżej 6% lądu, ale mieszka w nich połowa gatunków roślin i zwierząt świata.
Temperatury na pustyni dochodzą do 58°C, a w wielu przypadkach są one nawet wyższe i znacznie przekraczają globalną średnią.
Stepy i sawanny zamieszkane są przez więcej gatunków dużych zwierząt niż inne siedliska i są domem dla wielkich zbiorowisk dzikich gatunków.
Środowisko miejskie to najnowsze i najszybciej rozwijające się siedlisko na naszej planecie. Szacuje się, że w następnym dziesięcioleciu powiększy się ono o prawie 30%.
Dzięki niewielkim populacjom, a co za tym idzie niewielkiej różnorodności genów, ewolucja na wyspach postępuje bardzo szybko.
W górach co 1000 metrów temperatura spada o 6,5° C a niebezpieczne promieniowanie ultrafioletowe rośnie o 10%.
Każdego dnia dżungle na całym świecie produkują pięć milionów ton wody, to 1/5 zasobów pitnej wody naszej planety.
Co roku 80 000 kilometrów kwadratowych łąk i ziem uprawnych na terenach suchych zamienia się w pustynię.
Inaczej niż inne rośliny, trawy nie wzrastają w górnych tylko w dolnych częściach pędu, są zatem niemal niezniszczalne i mogą przetrwać zarówno ogień, jak i powódź, mróz czy suszę.
W miastach mieszka cztery miliardy ludzi, czyli prawie połowa ludności świata. Wszystkie zwierzęta, które się tu pojawią muszą przede wszystkim pokonać strach przed człowiekiem.
nc+ - kanał 80
Cyfrowy Polsat - kanał 71 lub 163
UPC - kanał 393 lub 316
VECTRA - kanał 512
TOYA - kanał 370
Netia - kanał 49
INEA - kanał 566
Orange - kanał 459