Program medytacyjny będący doskonałym remedium na nasze życie w biegu i stresie. Powstał dzięki współpracy słynącego z produkcji przyrodniczych BBC Studios Natural History Unit z nauczycielami medytacji ze studia Headspace.
Hipnotyzujące połączenie pięknych zdjęć i odgłosów natury z kojącą narracją zachęcającą do odprężenia oraz ćwiczenia uważności. Każdy z odcinków stanowi pełną doznań zmysłowych podróż w głąb świata fauny i flory. Dzięki wyjątkowości tej formuły programu widzowie mogą całkowicie zatopić się w przyrodzie. Nauczyciel medytacji Andy Puddicombe nastrojowym tonem opowiada o ogromnej roli oddechu w relaksacji. Wyjaśnia też, w jaki sposób możemy czerpać z natury pozytywne nastawienie oraz uczyć się od zwierząt adaptacji do zmian, które stanowią dla ludzi jeden z największych stresorów.
Od Norwegii, krainy bajecznych zorzy polarnych, po majestatyczne góry Nowej Zelandii – sześć odcinków, sześć urzekających podróży koleją. Podczas każdej z nich spotkamy ludzi zamieszkujących piękne okolice lub pracujących przy obsłudze najbardziej wyjątkowych tras kolejowych na świecie. Znajdują się one w Norwegii, Kanadzie, Szwajcarii, Walii, Hiszpanii oraz Nowej Zelandii.
Odkrywamy cuda natury, które można podziwiać z okien pociągu. Rozmawiamy też z inżynierami odpowiedzialnymi za utrzymanie linii i historykami, którzy opowiedzą o wyzwaniach, z jakimi musieli zmierzyć się budowniczy najbardziej malowniczych tras kolejowych świata.
Pierwszy na świecie sztuczny wodopój zbudowany w celu obserwacji dzikich mieszkańców afrykańskiej sawanny za pomocą ukrytych kamer. Powstał w rezerwacie w Tanzanii – na terenie wyjątkowo ubogim w zasoby wodne. Stanowi więc nie tylko doskonały punkt obserwacyjny, lecz przede wszystkim miejsce wytchnienia dla lwów, pawianów, słoni, żyraf, bawołów oraz przedstawicieli wielu innych gatunków.
Czy możliwość obserwacji przy pomocy rejestrującego przez 24 godziny systemu kamer pozwoli naukowcom zauważyć sekretne zachowania gromadzących się wokół wodopoju zwierząt? Czy zmiany pór roku mają wpływ na ich obyczaje? Jak na co dzień koegzystują ze sobą drapieżniki i ich ofiary? Ta seria przyrodnicza daje odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań o fascynujący świat fauny.
Superprodukcja przyrodnicza BBC przedstawiająca życie na Ziemi w zupełnie nowym świetle. Dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologii ukazuje odwieczne siły natury, które umożliwiają harmonijne życie na Ziemi niezliczonych gatunków flory i fauny. Choć nasza planeta działa jak świetnie naoliwiony mechanizm, ma też swoją ciemną stronę. Huragany, trzęsienia ziemi oraz wybuchy wulkanów mogą w mgnieniu oka zmieść z jej powierzchni wszystkie żyjące na niej istoty. Jednak bez tych niszczycielskich żywiołów życie na naszej planecie powoli by umierało. Potężne siły kształtują bowiem warunki, dzięki którym mogą na niej współistnieć niezwykle zróżnicowane ekosystemy.
W pierwszych czterech odcinkach przedstawiono moc wulkanów, światła słonecznego, pogody i oceanów.
Ostatni poświęcony jest ogromnemu wpływowi najnowszej siły natury na świecie – ludziom – oraz działaniom, które należy przedsięwziąć, by przywrócić na Ziemi równowagę.
Trzeci sezon programu dokumentalnego przedstawiającego kulisy pracy najwybitniejszych brytyjskich chirurgów. Szpitale Addenbrooke i Royal Papworth w Cambridge słyną z ogromnej fachowości personelu tych oddziałów. Wykonuje się tu najbardziej skomplikowane operacje na świecie, m.in. podwójny przeszczep płuc. W jednym z odcinków David Jenkins, światowej sławy chirurg, przeprowadza wyjątkowo wymagającą operację – tromboendarterektomię płucną, podczas której ciało pacjenta jest opróżniane z krwi, by można było bezpiecznie usunąć zagrażające życiu skrzepy w płucach.
Zaawansowane technologie badawcze, międzynarodowy zespół ekspertów oraz nowe spojrzenie na temat mumifikacji pozwala twórcom programu odkryć prawdziwe oblicze starożytnego Egiptu. Jak się okazuje – krainy pełnej nieczystych i krwawych rozgrywek. W muzeum w Kairze znajduje się największa na świecie kolekcja mumii. Skrywa ona wiele mrocznych sekretów. Zabalsamowane zwłoki królów, królowych oraz możnych tego dawnego świata to jedne z niewielu już pozostałości po wspaniałej przeszłości. Najnowsze badania naukowe wskazują na niepokojące ślady zabójstw, tortur oraz zdradzieckich ciosów w plecy. Międzynarodowa grupa ekspertów pierwszy raz od 3000 lat bada stare sarkofagi za pomocą najnowocześniejszych technik skanowania, by odkryć i przedstawić nieznane dotąd, krwawe oblicze władców starożytnego Egiptu.
Najlepszy sposób na zrozumienie i zyskanie szacunku do otaczającego nas świata to wyjść na spotkanie z Matką Naturą. Opuścić swoją strefę komfortu i udać się na pieszą wyprawę, jak robi to podróżnik Ryan Pyle. Ekstremalny trekking jest dla niego sposobem na poznanie lokalnych kultur oraz obcowanie ze światem przyrody.
W trzeciej serii programu towarzyszymy Ryanowi na śmiertelnie niebezpiecznym Szlaku Kokoda, podczas wyczerpującego zdobywania szczytu Aconcagua w Argentynie oraz wędrówki przez wulkaniczne wyżyny Islandii. Wyzwanie, obserwowanie świata i edukacja - to główne cele tych fascynujących wypraw.
Niestrudzony łowca przygód Cyril Chauquet ponownie wyrusza w pełną adrenaliny i zwrotów akcji wyprawę w poszukiwaniu najbardziej niebezpiecznych podwodnych stworzeń. W piątym sezonie programu czekają na niego kolejne emocjonujące wyzwania. Podczas polowania na ogromnego dentona Cyril i jego ekipa zostają uwięzieni na bezludnej wyspie na zachód od Panamy. Udają się także do Gabonu na poszukiwania gigantycznej barrakudy i przemierzają Kanadę, gdzie planują łowić ogromne szczupaki.
Kanał BBC Earth jest skierowany przede wszystkim do rodzin oraz ludzi ciekawych świata, którzy pragną go w pełni zrozumieć oraz czują się jego nieodłącznym elementem. BBC Earth prezentuje piękno otaczającego nas wszechświata i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Przybliża widzów do nieujarzmionej przyrody, poczynając od najmniejszych stworzeń, kończąc na nieograniczonych przestrzeniach kosmosu.
Widzowie przeżyją z BBC Earth niezwykłe przygody, stawią czoła największym żywiołom naszej planety, a mając za przewodników najwybitniejszych twórców i odkrywców, zajrzą też za kulisy największych produkcji przyrodniczych BBC.
Numery kanału BBC Earth u najpopularniejszych operatorów:
Platforma CANAL+ - kanał numer 80
Cyfrowy Polsat - kanał numer 71 lub 163
UPC - kanał numer 382 (Mediabox) lub 316 (Kaon i Horizon)
VECTRA - kanał numer 512
TOYA - kanał numer 367
Netia - kanał numer 49
INEA - kanał numer 171
Orange - kanał numer 459 (HD) lub 90 (SD)