Jeremy Clarkson, były prowadzący „Top Gear", przedstawia odświeżoną wersję kultowego teleturnieju, w którym poprawne odpowiedzi na 12 pytań gwarantują uczestnikowi wygraną w wysokości miliona funtów. Podczas gry może on skorzystać z trzech kół ratunkowych: telefonu do przyjaciela (30 sekund na konsultację ze znajomym), pytania do publiczności (sondaż wśród widowni zgromadzonej w studio) oraz pół na pół (eliminacja dwóch odpowiedzi). W formule programu także dwie nowości: czwarte koło ratunkowe, czyli pytanie do prowadzącego (ta opcja nie zawsze prowadzi do wygranej, jednak zazwyczaj wywołuje salwy śmiechu) oraz możliwość samodzielnego wyznaczenia sumy gwarantowanej, która dotychczas wynosiła 32 000 funtów. Śmiałkowie chętni spróbowania swoich sił w teleturnieju muszą jednak najpierw wziąć udział w rundzie eliminacyjnej, podczas której należy w jak najszybszym tempie uszeregować odpowiedzi.
Gordon Ramsay, Gino D'Acampo i Fred Sirieix to popularni restauratorzy znani z zamiłowania do podróży. Wybierają się na kolejną wspólną wyprawę. Tym razem ich niezawodny kamper będzie podbijał autostrady Meksyku oraz Stanów Zjednoczonych. Delektując się widokami i kulinarnymi przysmakami Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, Teksasu i Tijuany, nie ograniczają się w swoim zamiłowaniu do wygłupów. Hamburgery rozsadzające portfele, joga z kozami, wyścigi pojazdami buggy po wydmach, łowienie ryb włócznią, kowbojskie popisy, zapasy w winogronach to tylko niektóre z ich numerów. Co może pójść nie tak?
Wystarczy dodać zwariowane przygody, wystawne uczty, pikantne sprzeczki, przerost ego, walkę o dominację w kuchni oraz za kierownicą i odpowiedź gotowa. Jak wiadomo, ci amigos uwielbiają dobre jedzenie, psikusy i niewybredne żarty. To prawdziwa uczta dla widzów.
Ruch antyszczepionkowy może stanowić poważne zagrożenie dla przyszłości zdrowia publicznego.
Dwadzieścia lat temu były brytyjski lekarz Andrew Wakefield na podstawie sfałszowanych badań ogłosił, że szczepionki są szkodliwe. Uruchomił tym samym niebezpieczną lawinę teorii spiskowych na temat szczepień.
Jak doszło do rozpowszechnienia tych treści i jaka stoi za nimi ideologia? Naukowcy od dziesięcioleci nieustannie próbują je obalić. Jednak w dobie internetu, upadku autorytetów oraz wszechwładzy fake newsów jest to niezwykle trudne, a teorie spiskowe rozprzestrzeniają się szybko.
Nadchodzi północ 31 grudnia 2017 roku - w Wielkiej Brytanii dobiega końca wyjątkowo krwawy rok. Pięć ataków terrorystycznych, 36 osób zabitych, kilkadziesiąt rannych. W ostatnich latach liczba ofiar terroryzmu drastycznie wzrosła nie tylko na wyspach, lecz na całym świecie. Treścią realizowanego w Manchesterze, Stanach Zjednoczonych, Syrii i Paryżu programu dokumentalnego jest badanie przyczyn rozprzestrzeniającego się w zawrotnym tempie terroryzmu oraz próba odpowiedzi na pytanie, jak żyć w czasach ciągłego zagrożenia.
Cztery duety brytyjskich celebrytów dołączają do wyprawy klasycznymi samochodami przez Azję. Uczestnicy programu pochodzą z różnych środowisk. Noel Edmonds (legenda brytyjskiej telewizji) w towarzystwie żony poprowadzi klasycznego roadstera MGB GT, Martin Kemp (zespół Spandau Ballet) i Shirlie Kemp (wokalistka wspierająca Wham) pojadą Mini z 1972 roku, dziennikarka kulinarna Andi Oliver z córką będą podróżować Morris Minor z 1959 roku, a raperzy Tinchy Stryder i Jordan Stephens zasiądą za sterami kompaktowego auta produkcji Hillman Imp. Wyzwaniem dla par jest podróż z północnej Tajlandii, przez Kambodżę do Wietnamu. Przed nimi dzikie treny oraz wiele niespodzianek po drodze.
Poruszający serial dokumentalny o przebiegu spraw karnych w brytyjskim wymiarze sprawiedliwości. Dogłębny wgląd w codzienną pracę policji, kuratorów, służby więziennej i prokuratury oraz zasady zwolnienia warunkowego i wyroku w zawieszeniu. Program pokazuje wszystkie etapy procesu penitencjarnego z punktu widzenia dwóch stron - systemu oraz osadzonych. W przededniu poważnych reform proponowanych przez rząd Wielkiej Brytanii twórcy serialu przedstawiają trudności, wyzwania oraz zagrożenia, z jakimi każdego dnia mierzą się pracownicy wymiaru sprawiedliwości.
Na dalekiej i bardzo mroźnej północy Kanady istnieje miejsce tak odizolowane od świata, że zaledwie garstka ludzi ma odwagę je zamieszkiwać. By przeżyć w Arktyce muszą dopasować się do surowych warunków klimatu i na co dzień wykazywać niebywałą wytrwałością.
Raz w roku, w porze letniej, gdy zima nieco odpuszcza, a lody kruszeją, wyrusza tam armada statków transportowych wypełnionych zapasami towarów niezbędnych do życia oraz niemożliwych do zdobycia na miejscu. Okno pogodowe trwa krótko, więc pięć ekip przewoźników prowadzi wyścig z czasem oraz srogą naturą. Lokalna społeczność wypatruje ich z niecierpliwością. W serialu dokumentalnym zarejestrowano to ogromne przedsięwzięcie logistyczne.
BBC Brit to kanał adresowany przede wszystkim do młodych mężczyzn. Znajdą w nim wszystko, co uwielbiają: od samochodów przez biznes po programy dokumentalne i naukę.
Kanał stanowi idealne połączenie ważnych tematów i lekkiej formy; miejsce, gdzie można się czegoś nauczyć, ale i pośmiać w towarzystwie najbardziej ujmujących i ekscentrycznych gwiazd telewizji. To tu przeniósł się na stałe najpopularniejszy program motoryzacyjny Top Gear, którego najnowsze serie widzowie BBC BRIT zobaczą, jako pierwsi.
Numery kanału BBC Brit u najpopularniejszych operatorów:
Platforma CANAL+ - kanał numer 118
Cyfrowy Polsat - kanał numer 101 lub 162
UPC - kanał numer 111 (Mediabox) lub 414 (Kaon i Horizon)
VECTRA - kanał numer 701
TOYA - kanał numer 368
Netia - kanał numer 56
INEA - kanał numer 117
Orange - wersja HD - kanał numer 342