Menu

Życie w celi śmierci

Seria 3

Poruszający dokument opowiadający o karze śmierci widzianej oczami ludzi na nią skazanych. Autorzy programu odwiedzają amerykańskie więzienia, by dowiedzieć się, jak wygląda życie w cieniu nadchodzącego wyroku. Śledzimy drogę skazańców przez proces sądowy i kolejne apelacje, aż do egzekucji.

Life and Death Row

POLECANE FILMY

O programie

Decyzją gubernatora Arkansas, w którym od 12 lat wstrzymywano się od wykonywania kary śmierci, egzekucje ośmiu skazanych zostaną przeprowadzone w odstępach dziesięciu dni. Powodem tego bezprecedensowego harmonogramu jest konieczność zużycia zapasów śmiercionośnej trucizny przed upłynięciem terminu ważności...

Twórcy dokumentu przedstawiają rzeczywistość najwyższego wymiaru kary z punktu widzenia obu stron: ośmiu skazanych oraz ich rodzin, którym towarzyszymy przez ostatnie tygodnie, godziny i minuty przed ostatecznym rozstaniem. Ukazują także kulisy pracy adwokatów i prokuratorów. Widzowie będą także mogli poznać historię skazanego na karę śmierci Johna Henry’ego Ramireza, który poruszająco opowiada o tym, jak bieda i przemoc wciągnęły go na drogę przestępstwa oraz jak jego czyny wpłynęły na życie jego synów oraz dzieci jego ofiary.

W pierwszym odcinku trzeciej serii poznajemy Stacey’ego Johnsona, który zostaje skazany na karę śmierci za zbrodnię, której jak twierdzi, nie popełnił. Na tygodnie przed egzekucją jego rodzina robi wszystko, aby go uratować. W dalszej części programu Stacey Johnson próbuje udowodnić swoją niewinność w oparciu o wyniki badań DNA. W tym samym czasie córka jego domniemanej ofiary, która była świadkiem zbrodni, próbuje zrobić wszystko, aby został skazany.

W trzecim odcinku poznajemy innego skazanego - Jacka Jonesa, który ma poważne problemy zdrowotne. Jego siostra obawia się, że w wyniku licznych leków, które przyjmuje Jack, śmiertelny zastrzyk nie zadziała poprawnie i skaże jej brata na śmierć w strasznych cierpieniach.

Czwarty odcinek poświęcony jest rodzinom skazanych oraz ofiar. Poznajemy także prawnika, który walczy, aby ratować swojego klienta przed karą śmierci. W dalszej części programu przyglądamy się Kennethowi Williamsowi, skazanemu za zabójstwo po ucieczce z więzienia, w którym już odsiadywał dożywocie za morderstwo. Ostatni zaś odcinek opowiada poruszająco, jak utrata ojca wpływa na dzieci skazanego i jego ofiary.