BBC Earth

Ukryte królestwa - opis odcinków

Hidden Kingdoms

Odcinek 1: Otwarte przestrzenie

Pasikoniszka z Pustyni Sonora w USA to groźny nocny drapieżca, który potrafi obezwładnić najbardziej śmiercionośne skorpiony Dzikiego Zachodu. Ale czy ta „potężna mysz” dotrwa do kolejnego zachodu słońca, kiedy dzień zastanie ją poza kryjówką?

Szalejący pożar buszu strawił dom młodego, przerażonego i naiwnego ryjkonosa sengi na afrykańskiej sawannie. Czy ten maleńki ssak zaryzykuje budowę zupełnie nowego korytarza z liści i gałązek, czy też powróci do ocalałych resztek, by wykorzysać je przy budowie schronienia?

Odcinek 2: Dżungle i lasy

Daleko w sercu lasu deszczowego na Borneo, dwóch poszukujących pożywienia mini-bohaterów demonstruje niezwykły refleks i spryt. Zobaczymy wiewiórecznika, który w ciągu dnia przemyka przez barwny, tętniący życiem świat, oraz wyraka upiora, który wkracza na scenę w nocy – kiedy las zamienia się w mroczną, fantastyczną krainę.

W północnoamerykańskich lasach strefy umiarkowanej podejrzymy susła ścigającego się z czasem, zbierającego orzechy, które pozwolą mu przetrwać zimę.

Odcinek 3: Mini zwierzaki w wielkim mieście

Malutka marmozeta gubi się w gąszczu samochodów w centrum Rio de Janeiro. Czy samotna i zagubiona małpka zdoła powrócić do stada, zanim jej życie legnie w gruzach?

Po przegranym pojedynku super silny rohatyniec dwurożny musi przeżyć samotnie w futurystycznej rozświetlonej neonami metropolii –Tokio. Zmierzając do położonej w sercu miasta świątyni, ten masywny chrząszcz dowiaduje się, że siła to nie wszystko i czasem przydaje się też trochę talentu!