BBC Brit zaprasza do oglądania pierwszej lokalnej produkcji BBC Studios w Polsce!
Numery kanału BBC Brit u najpopularniejszych operatorów:
• Platforma CANAL+: nr 118
• Cyfrowy Polsat: nr 101 lub 162
• UPC: nr 111 (Mediabox) lub 414 (Kaon i Horizon)
• VECTRA: nr 701
• TOYA: nr 371
• Netia: nr 90
• INEA: nr 452 (HD) lub 482 (SD)
• Orange: nr 342
Program „Spakowane życie” śledzi ciężką pracę i czasem dość nietypowe wyzwania pięciu firm przeprowadzkowych, które pomagają klientom w całej Polsce w ich relokacjach. Niezależnie od tego czy chodzi o transport cennego przedmiotu, czy pracę pod dużą presją czasu, każde zlecenie to coś więcej niż fizyczne wyzwanie, to ciekawe osobowości, życiowe historie oraz wachlarz emocji.
Pracownicy „Achillesa”, „Przekludzek” „Koniczynki” „InRooms” i „Bosta” na co dzień muszą nie tylko sprawnie lawirować między wąskimi klatkami schodowymi, futrynami i korytarzami, ale też odpowiednio reagować na rozemocjonowanych klientów. W tym wszystkim zachowując dystans i niezbędne do rozładowywania napięć poczucie humoru.
W serialu zobaczymy podróż sentymentalną jednej z firm z klientem sprzed 20 lat, który zdecydował się powrócić do rodzinnego Gdańska po śmierci żony. Zlecenie jest szczególnie poruszające dla właściciela, który dobrze pamięta jak odmienna atmosfera towarzyszyła poprzedniemu spotkaniu. Widzowie zobaczą też przygotowania do jednej z imprez finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Oprócz wglądu w pracę charyzmatycznej obsady, w serii poznamy ich osobiste historie oraz zajrzymy do domów i biur ich klientów. Widzowie mogą spodziewać się zaskakujących zwrotów akcji, wzruszających historii oraz sporej dawki humoru, który pozwala ekipom nie poddać się emocjom towarzyszącym trudnym sytuacjom w jakich towarzyszą swoim zleceniodawcom.
„Koniczynka” to firma przeprowadzkowa z Sosnowca, istniejąca na rynku od 2017 roku. Właścicielem jest Łukasz, który na co dzień jest strażnikiem więziennym. „Koniczynkę” tworzy grupa przyjaciół, dzięki czemu są bardzo zgranym zespołem.
W programie „Spakowane życie” śledzimy „Koniczynkę” podczas wykonywania różnorodnych zleceń od udziału w akcjach charytatywnych po przeprowadzki studia tatuażu, stadionu piłkarskiego czy teatru. Przenoszą dużo niezwykłych przedmiotów w wymagających warunkach, więc emocje czasami wymykają się spod kontroli. To co trzyma ich razem to prawdziwa przyjaźń i poczucie humoru.
„Achilles” to rodzinna firma z tradycjami, która istnieje na rynku od ponad 20 lat. Jej założycielami są Tomasz i Ewa, których wspierają dzieci Mateusz i Natalia.
W programie „Spakowane Życie” wątki rodzinne w ekipie „Achillesa” przeplatają się z interesami firmy. Obserwujemy jak właściciele wprowadzają swoje dzieci w arkana przeprowadzek, mając nadzieję, że któregoś dnia to oni przejmą stery. W programie śledzimy nie tylko ich różnorodne i inspirujące zlecenia, ale również ważne rodzinne wydarzenia, które zbliżają ich do siebie.
„Przekludzki” to firma przeprowadzkowa z Rybnika, prowadzona przez dwóch braci - Kubę i Wiktora. Udało im się zebrać młody, entuzjastyczny zespół i widzą przed sobą świetlaną przyszłość.
W programie „Spakowane Życie” śledzimy ich ciężką pracę, aby się utrzymać na wymagającym rynku. Choć wiele osób w nich wątpi z racji na młody wiek, w programie widzimy jak starają się sprostać oczekiwaniom podczas wykonywania różnych zadań, zarówno zawodowych jak i rodzinnych. Mając wsparcie wesołej ekipy przyjaciół „Przekludzki” tworzą istne bractwo.
„InRooms” to firma działająca od 2012 roku w Warszawie. Założycielem jest Adam Radowski. Od ponad roku jego wspólnikiem jest Damian Lenart.
W programie „Spakowane życie” obserwujemy jak Adam i Damian reprezentują różne podejścia do prowadzenia biznesu. Adam to twarz firmy, Damian to jej siła. Czasami współpracownicy nie rozumieją jak spółka może działać i podśmiewują się z modnych stylizacji Adama. Jednak kiedy sytuacja tego wymaga Adam także potrafi zakasać rękawy.
„Bost” to rodzinna firma przeprowadzkowa z Lublina istniejąca na rynku od 1981 roku. Prowadzona jest przez energiczną wdowę, która odziedziczyła biznes po zmarłym mężu. W przeszłości firma otrzymywała dużo dochodowych zleceń, jednak ostatnio biznes przechodzi trudności i ekipa mierzy się z przeciwnościami losu.
W programie „Spakowane Życie” obserwujemy jak „Bost” próbuje się podnieść po niespodziewanej śmierci założyciela firmy, męża Marii. Od tego czasu firma nie otrzymuje dużych zleceń i cierpi z powodu sezonowych przestojów. Maria zrobi wszystko, aby postawić biznes na nogi. Wspiera ją syn Darek, który sam walczy ze swoimi demonami, oraz oddany pracownik Łukasz. Jesteśmy świadkami jak zespół zaczyna wzmożone działania na rzecz przywrócenia dawnej świetności firmy.
Zespół z gdańskiej firmy „Achilles” udaje się w podróż sentymentalną z klientem sprzed 20 lat, który zdecydował się powrócić do rodzinnego Gdańska po śmierci żony. „Przekludzki” z Rybnika stają w obliczu logistycznego wyzwania – muszą jednocześnie przenieść meble z dwóch mieszkań, na które się zamieniają matka z córką. Ekipa „Koniczynki” z Sosnowca pomaga w transporcie rzeczy na największą w Polsce imprezę charytatywną - koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zlecenie to jest szczególnie ważne dla Krystiana, którego jedno z sześciorga dzieci urodziło się z problemem zdrowotnym.
„Przekludzki” z Rybnika ma wyjątkowo emocjonalny dzień. Bracia wynoszą meble z pokoju niedawno zmarłej babci oraz pomagają rodzicom zaadaptować opuszczone pomieszczenie do ich potrzeb. Zespół „Koniczynki” z Sosnowca musi zmierzyć się z równoległym transportem kilku ciężkich gabarytów – sejfu, mebli i pianina. Szefowie warszawskiej firmy „InRooms”, Adam i Damian, mają różne zadania w firmie. Adam czuje się jak ryba w wodzie na spotkaniach z klientami, podczas gdy Damian woli doglądać zleceń.
Zespół „Achillesa” z Gdańska ma za zadanie przenieść rzeczy z magazynu do nowego mieszkania. Ich klientka razem z dziećmi zaczyna nowe życie. Spakowane przez nią pudła to skarbnica wspomnień, dlatego uważnie przygląda się pracy ekipy, aby upewnić się, że wszystko jest przenoszone z należytą ostrożnością. Firma „Bost” z Lublina cierpi z powodu sezonowego przestoju. Zastanawiają się jak zdobyć więcej zleceń. Zespół „Koniczynki” z Sosnowca przyjeżdża na Stadion Zagłębia odebrać rzeczy potrzebne na memoriał Włodzimierza Mazura.
Warszawska firma „InRooms” dostała zlecenie by usunąć cały dobytek z zaniedbanego mieszkania komunalnego. Kilka dni wcześniej zmarł w nim jego lokator. W Sosnowcu ekipa „Koniczynki” przeprowadza eksponaty dotyczące Zbigniewa Nienackiego, autora m.in. serii powieści dla młodzieży o przygodach Pana Samochodzika. W Gdańsku Mateusz i Tomasz z „Achillesa” wynoszą meble ze swojego starego rodzinnego domu, który czeka rozbiórka. Dowiadują się przy tym ciekawych rzeczy z historii rodziny.
Wiktor razem ze swoją dziewczyną odbierają nowego vana, który dołączy do floty firmy „Przekludzki” z Rybnika. To okazja by przetestować umiejętności Agaty jako kierowcy. Zespół „Koniczynki” dostał zlecenie by przenieść kilka ciężkich foteli z salonu tatuażu w Bielsko-Białej. Właścicielem jest stary znajomy Papaja i dawny członek zespołu, w którym wspólnie grali. W Lublinie „Bost” łapie każdą robotę. Tym razem dostali zlecenie utylizacji mebli. Podczas rozkładania starej meblościanki Yuri i Łukasz dyskutują o przyszłości firmy.
Zespół „Koniczynki” z Sosnowca ma wyjątkowo pracowity dzień. Pierwsze zlecenie to przewiezienie nietypowych rekwizytów z magazynu do Teatru Zagłębie. Rekwizyty - wielka stopa i ręka - przysparzają trochę kłopotów. W Gdańsku „Achilles” świętuje nabycie nowego vana. Tomek postanawia wysłać swoją córkę Natalię, by nadzorowała zlecenie podczas gdy on zajmuje się samochodem. „Przekludzki” przeprowadzają rodzinę z Żor do nowego mieszkania. To nie jest łatwe zlecenie. Bracia i zespół mają różne pomysły na wykonanie zadania. Ekipa zaczyna narzekać.