Menu

sezon 4

To już nie jest gra.

Wspaniałe kreacje aktorskie, znakomity scenariusz oraz niepospolici bohaterowie.

Najnowsza seria to trzy pełnometrażowe odcinki pełne zaskoczeń i nieprawdopodobnych zmian akcji, śmiechu, ale i łez. Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja przygód ekscentrycznego i nieprzewidywalnego detektywa, wyprodukowana przez Hartswood Films, po raz kolejny przeniesie nas do Wielkiej Brytanii. Tym razem, poza śledzeniem potyczek Sherlocka z jego największym wrogiem, będziemy towarzyszyć Watsonowi i Mary w przygotowaniach do podjęcia największego życiowego wyzwania – pojawienia się na świecie ich pierwszego dziecka.

W pierwszym odcinku (autorstwa Marka Gatissa) Sherlock oczekuje kolejnego ruchu Moriarty’ego. Podczas gdy jedno szczególne dochodzenie wprowadza poruszenie w szeregach Scotland Yardu, Sherlock zdaje się zajmować mało istotnym elementem układanki. Czy zniszczenie kilku wizerunków premier Margaret Thatcher to robota zwykłego szaleńca czy zapowiedź poważnych w skutkach wydarzeń? Co wspólnego ma z tym Mary Watson?

W czwartym sezonie po raz kolejny zobaczymy: Benedicta Cumberbatcha (Sherlock Holmes), Martina Freemana (John Watson), Marka Gatissa (Mycroft Holmes), Ruperta Gravesa (inspektor Lestrade), Unę Stubbs (Pani Hudson), Amandę Abbington (Mary Watson) oraz Louise Brealey (Molly Hooper).

Bohaterowie

Sherlock

Sherlock Holmes

w tej roli Benedict Cumberbatch

Błyskotliwy, zdystansowany i praktycznie pozbawiony dobrych manier Sherlock jest jedynym na świecie detektywem-konsultantem. Jego umysł potrzebuje pracy na najwyższych obrotach, a bez rozwiązywania skomplikowanych zagadek kryminalnych pogrąża się w autodestrukcji. Policja z niechęcią przyznaje, że Sherlock przewyższa ich umiejętnościami, bo jest świetny. Właściwie genialny.

Dr John Watson

w tej roli Martin Freeman

John to były lekarz wojskowy, ranny na misji w Afganistanie. Odważny, przedsiębiorczy i zawsze trzeźwo myślący, doskonale sprawdza się w roli towarzysza Sherlocka, pomagając mu wyjaśniać przestępstwa. Często wścieka się na chłodny i obojętny sposób bycia detektywa, ale jest mu wdzięczny za otwarcie nowego rozdziału życia.

Mycroft Holmes

w tej roli Mark Gatiss

To odpychający, sztywny i ambitny brat Sherlocka. To, co ich łączy, trudno nazwać braterską miłością. Mycroft jest ważną personą w rządzie brytyjskim i czasem prosi Sherlocka o pomoc w sprawach zagrażających bezpieczeństwu narodowemu, chociaż drażni go niekonwencjonalny styl pracy i życia genialnego brata.

Detective Inspector Lestrade

w tej roli Rupert Graves

Lestrade to najbardziej utalentowany oficer Scotland Yardu, który wie jednak, że Sherlock bije go na głowę. Zmęczony życiem i obdarzony sarkastycznym poczuciem humoru inspektor jest jedynym policjantem, dla którego Sherlock ma szacunek. W dodatku Lestrade nie obawia się szyderstw kolegów, gdy zwraca się do błyskotliwego detektywa z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu przestępstwa.

Mrs Hudson

w tej roli Una Stubbs

Pani Hudson to właścicielka mieszkania wynajmowanego przez Sherlocka i Watsona, która podkreśla, że nie jest ich gospodynią domową. Sherlock zdobył sobie jej względy dzięki informacji, że jej mąż został stracony za bliżej nieznane przestępstwo na Florydzie. Pani Hudson ze stoickim spokojem znosi wszystkie szaleństwa tropiących przestępstwa lokatorów Baker Street 221 B. Ma dla nich bardzo wiele sympatii, która jest odwzajemniona.

Gdzie obejrzysz?

nc+ - kanał 70
Cyfrowy Polsat - kanał 142
UPC - kanał 110 lub 413
VECTRA - kanał 117 lub 319
Netia - kanał 48
INEA - kanał 234
Orange - kanał 44