Menu

To już nie jest gra

Błyskotliwe scenariusze i wspaniałe kreacje aktorskie (Benedict Cumberbatch i Martin Freeman) sprawiają, że przygody Sherlocka Holmesa w świecie XXI wieku potrafią pochłonąć bez reszty. Zobaczcie kultowy serial, obiecujący śmiech, łzy, szok, zaskoczenie i niezwykłe intrygi.

Sherlock S3

Baker Street 221B

POLECANE FILMY

Opis odcinków

Seria 4

Najnowszy sezon to trzy pełnometrażowe odcinki pełne zaskoczeń i nieprawdopodobnych zmian akcji, śmiechu, ale i łez. Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja przygód ekscentrycznego i nieprzewidywalnego detektywa, wyprodukowana przez Hartswood Films, po raz kolejny przeniesie nas do Wielkiej Brytanii. Tym razem, poza śledzeniem potyczek Sherlocka z jego największym wrogiem, będziemy towarzyszyć Watsonowi i Mary w przygotowaniach do podjęcia największego życiowego wyzwania – pojawienia się na świecie ich pierwszego dziecka.

W pierwszym odcinku (autorstwa Marka Gatissa) Sherlock oczekuje kolejnego ruchu Moriarty’ego. Podczas gdy jedno szczególne dochodzenie wprowadza poruszenie w szeregach Scotland Yardu, Sherlock zdaje się zajmować mało istotnym elementem układanki. Czy zniszczenie kilku wizerunków premier Margaret Thatcher to robota zwykłego szaleńca czy zapowiedź poważnych w skutkach wydarzeń? Co wspólnego ma z tym Mary Watson?

W czwartym sezonie po raz kolejny zobaczymy: Benedicta Cumberbatcha (Sherlock Holmes), Martina Freemana (John Watson), Marka Gatissa (Mycroft Holmes), Ruperta Gravesa (inspektor Lestrade), Unę Stubbs (Pani Hudson), Amandę Abbington (Mary Watson) oraz Louise Brealey (Molly Hooper).

Sherlock i upiorna panna młoda

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak by to było, gdybyśmy przenieśli się z XXI wieku do roku 1895? Co stałoby się, gdyby słynny detektyw oraz jego najlepszy przyjaciel znani z 3 serii serialu BBC Sherlock mieszkali przy Baker Street z okresu statków parowych, dorożek, cylindrów i surdutów?

Akcja filmu rozpoczyna się sceną, w której Thomas Ricoletti zaskoczony jest widokiem swojej żony, ubranej w starą suknię ślubną. Nie byłoby w tym jednak nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kilka godzin wcześniej odebrała sobie życie. Jej duch krąży po ulicach miasteczka szukając zemsty. Holmes, Watson i ich przyjaciele muszą wykorzystać cały swój spryt oraz umiejętności, by pokonać wroga z zaświatów oraz odkryć prawdę o upiornej pannie młodej.

Scenariusz odcinka specjalnego został napisany przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. Poza Cumberbatchem i Freemanem na ekranie pojawią się m.in.: Rupert Graves, Una Stubbs, Louise Brealey i Amanda Abbington. Reżyserem jest Douglas Mackinnon (Doctor Who, Line of Duty).

Seria 3

“Sherlock, tylko jeszcze jeden cud. Wróć do życia”. Dwa lata po dramatycznych wydarzeniach z Upadku z Reichenbach doktor John Watson dochodzi do siebie. Na horyzoncie nowe perspektywy, miłość i przytulne zacisze domowe. Ale w obliczu groźby wielkiego zamachu terrorystycznego w Londynie Sherlock Holmes pojawia się znów wśród żywych, jak zawsze z właściwym sobie teatralnym rozmachem. Tego właśnie jego przyjaciel pragnął najbardziej na świecie... ale może się okazać, że wypowiadane życzenia warto najpierw dobrze przemyśleć. A jeśli Sherlock sądzi, że życie będzie biegło starym torem, to czeka go spora niespodzianka...

Sherlock stoi przed największym wyzwaniem w życiu - jako drużba musi wygłosić przemówienie na weselu Johna. A sytuacja nie jest wcale taka prosta i oczywista. Na przyjęcie wkrada się śmiertelne niebezpieczeństwo... Ktoś może nie dożyć pierwszego tańca pary młodej. Sherlock nie tylko musi wznieść toast, ale także rozwiązać sprawę i powstrzymać mordercę.

Sprawa skradzionych listów to początek długiej walki Sherlocka Holmesa z arcymistrzem szantażu Charlesem Augustusem Magnussenem - człowiekiem, którego szczerze nienawidzi. Ale jak podejść wroga, który zna każdą słabostkę wszystkich liczących się osobistości?

Seria 2

Stabilność monarchii jest zagrożona z powodu szantażu. Jednak Sherlock i John szybko odkrywają, że za tą sprawą kryje się znacznie więcej i stawiają czoła międzynarodowemu terroryzmowi, nieuczciwym agentom CIA i tajnemu spiskowi z udziałem rządu brytyjskiego. Ta sprawa rzuca na ich życie większy cień, niż mogliby się spodziewać, gdy Sherlock wdaje się w długi pojedynek z Irene Adler - graczką równie chłodną, wyrachowaną, bezlitosną i inteligentną, jak on sam. Czy Sherlock wreszcie trafił na godną siebie przeciwniczkę?

Pies z piekła rodem. Przerażony człowiek. Najsłynniejsza sprawa Sherlocka. Coś straszliwego przydarzyło się Harry’emu Knightowi, a Sherlock i John szukają prawdy o budzącej grozę bestii, która prawdopodobnie zabiła ojca ich klienta. Ale czy w Dartmoor rzeczywiście grasuje potwór? To, co na Baker Street wydaje się wytworem fantazji, nabiera zupełnie innego wymiaru w górującej nad zimnym wrzosowiskiem supertajnej bazie wojskowej.

James Moriarty to najsprawniejszy przestępczy umysł świata. Sherlock i John zdawali sobie sprawę, że wcześniej czy później opuści kryjówkę, ale nawet oni nie spodziewaliby się czegoś tak zuchwałego i na taką skalę jak przestępstwo, które zapewniło Moriarty’emu powrót na czołówki gazet. Przestępstwo stulecia rozgrywa się na ich oczach w dniu, w którym jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki jednocześnie otwierają się bramy Tower of London, Banku Anglii i więzienia Pentonville. Ale to nie koniec planów Moriarty’ego. Sherlock i John stają do walki ze swoim odwiecznym wrogiem w końcowej rozgrywce, która jest ostatecznym testem lojalności i odwagi. Sherlock musi walczyć o swoją reputację, zdrowie psychiczne i życie. Ale czy jest tym, za kogo się podaje?

Seria 1

W opuszczonym domu znalezione zostaje ciało ubranej na różowo kobiety. To już czwarta osoba, która chyba popełniła samobójstwo. Inspektor Lestrade wie dobrze, że pomóc mu może tylko jeden człowiek. Tymczasem gdzieś w Londynie pewien bohater wojenny, który właśnie wrócił z Afganistanu, trafia na dziwnego ale charyzmatycznego geniusza, który rozgląda się za współlokatorem: doktor John Watson poznaje detektywa Sherlocka Holmesa.

Watson nigdy się nie nudzi, przecież mieszka pod jednym dachem z Sherlockiem Holmesem! Ale samym rozwiązywaniem zagadek kryminalnych trudno się najeść… Niestety, Sherlock wyobraża sobie odwiedziny w banku zupełnie inaczej niż zwykli śmiertelnicy. Na ścianach londyńskich budynków pojawiają się tajemnicze, zaszyfrowane wiadomości. Kto je zobaczy – ginie w ciągu kilku godzin. Ofiarą szyfru pada pracownik banku, śmierć dosięga też pracowników chińskiego cyrku. Sherlock i Watson muszą rozszyfrować zabójcze symbole, zanim tajemniczy Czarny Lotos uderzy znowu...

Sherlock zaczyna już wątpić to, że w Londynie uda mu się znaleźć oryginalnego przestępcę. Zniechęcony, postanawia się zająć sprawą, która wygląda bardzo zwyczajnie: młody urzędnik zostaje znaleziony na torach kolejowych z roztrzaskaną głową. Wydaje się, że śledztwo nie przyniesie żadnych niespodzianek. Ale.... Pewien szalony terrorysta postanawia zagrać z Sherlockiem w kotka i myszkę. Zabójstwo sprzed 20 lat, pełen krwi samochód, dzieło sztuki warte miliony... Sherlockowi i Watsonowi trafia się przygoda, o jakiej marzyli. Tylko... kto wymyśla dla nich zabójcze zgadywanki? Londyn zmienia się w pole bitwy, zaś Sherlock walczy z jedynym człowiekiem, który ma szansę go pokonać.