Menu

SERENGETI

Najnowsza seria przyrodnicza BBC Earth przedstawiająca z bliska codzienne życie zwierząt zamieszkujących dziewicze tereny afrykańskiego parku Serengeti.

Park powstał prawie 70 lat temu, a jego historia pozostaje inspiracją dla konserwatorów na całym świecie. Cały ekosystem Serengeti obejmuje obszar ponad 19000 km kwadratowych i stanowi jeden z najbogatszych i najcenniejszych obszarów chronionych dzikiej przyrody na Ziemi. Jest to wyjątkowe miejsce, które może dać nam wgląd w to, jak wyglądałoby życie na Ziemi, jeśli dalibyśmy naturze przestrzeń i ochronę, której potrzebuje.

Serengeti

Zwiastun

POLECANE FILMY

JEDNO MIEJSCE, WSPÓLNA HISTORIA

Realizowana przez rok seria, dzięki wykorzystaniu dronów i zaawansowanych systemów stabilizacji obrazu, daje możliwość śledzenia z bardzo bliska fascynujących losów mieszkańców sawanny: guźców, lwów, mangust oraz gepardów. Przyglądając się im w ich naturalnym środowisku, obserwujemy, jak pory roku wpływają na ich życie oraz towarzyszymy im w codziennych wyborach i najważniejszych wyzwaniach, którym muszą stawić czoła.

Przy pomocy przełomowej techniki filmowania i prowadzenia narracji oraz oryginalnej partytury muzycznej twórcy przenoszą widzów w samo serce niesamowitego świata zwierząt, ukazanego w intymnych i zapierających dech szczegółach. Jest to opowieść o zwierzętach, ukazana niemal z ich własnej perspektywy, a przez to wielowątkowa, emocjonująca i dramatyczna jak najlepsze seriale.

Dołącz do samotnej lwicy, wygnanej ze stada, zakochanego pawiana, który desperacko próbuje odzyskać utraconą miłość i rodziny psotliwych mangust, które szukają sposobów na zdobycie darmowego lunchu. Ich pełne humoru, emocji i napięcia przygody sprawiają, że ciężko oderwać się od telewizora.

Park Narodowy Serengeti przedstawiony jest jako swoisty mikrokosmos, w którym wszystkie organizmy są ze sobą połączone i od siebie zależne. Program pozwala na spojrzenie z bliska na różnorodne gatunki i ich indywidualne potrzeby, a także zrozumienie, że troska o przetrwanie ich rodzin stanowi podstawę wszystkiego, co robią. Nie bez znaczenia jest tez działanie człowieka, ponieważ w takim samym stopniu jesteśmy częścią tego wielkiego kręgu życia i dbanie o jego dobrobyt jest naszym obowiązkiem.

BOHATEROWIE

Cytaty

"Serengeti" było okazją do opowiedzenia historii z perspektywy zwierzęcia w miejscu, które zawsze uważałem za bardzo wyjątkowe.

- John Downer, Producent -

Użyliśmy około 15 różnych systemów kamer, z których każdy pełnił inną rolę i dawał inną perspektywę. Kamery rejestrowały także punkt widzenia naszych bohaterów.

- John Downer, Producent -

Najbardziej pamiętam to, gdy spacerowałem samotnie ścieżką i nagle usłyszałem zbliżający się do mnie grzmiący dźwięk kopyt. W następnym momencie, biegnące w moim kierunku stado gnu, uciekające przed hieną, rozstąpiło się przede mną.

- John Downer, Producent -

Tu nie ma "złych" i "dobrych". Wszystkie zwierzęta po prostu starają się przetrwać i pomóc swoim rodzinom.

- John Downer, Producent -

Światy zwierząt i ludzi są nierozerwalnie połączone. Jeśli szanujemy i rozumiemy nawzajem swoje potrzeby, możemy wspólnie stawić czoła wyzwaniom naszej Planety.

- Simon Fuller, Producent -

To moja miłość do zwierząt i głęboka troska o naszą planetę skłoniły mnie do stworzenia "Serengeti".

- Simon Fuller, Producent -

Ludzi trzeba onieśmielić wspaniałością naszej Planety, aby przestali mieć taką obsesję na punkcie własnej potęgi.

- Simon Fuller, Producent -

Chciałem, aby muzyka była ważną i niezbędną częścią "Serengeti". Słowa piosenki w poetycki sposób mogą wyrazić rzeczy, których narrator nie mógłby tak po prostu opowiedzieć.

- Simon Fuller, Producent -