Pogoń za miłością

Adaptacja słynnej powieści Nancy Mitford wydanej w roku 1945. Łączy w sobie wątki komedii romantycznej i dramatu opowiadającego o miłości i przyjaźni.

O serialu

Adaptacja słynnej powieści Nancy Mitford, której pierwsze wydanie ukazało się w roku 1945.  Przeniesiona na ekran i wyreżyserowana przez wielokrotnie nagradzaną aktorkę Emily Mortimer („Mary Poppins powraca”, „Poczucie kresu”) seria łączy w sobie wątki komedii romantycznej i dramatu opowiadającego o miłości i przyjaźni.

Zdjęcia do filmu odbyły się w zeszłym roku w okolicach Bristolu i B…

Opis odcinków

Pogoń za miłością

Odcinek 1

Lata 20-te XX wieku, Oxfordshire. U progu dorosłości Linda Radlett (Lily James) i jej ukochana kuzynka Fanny L... ogan (Emily Beecham) przebywają na wsi, z niecierpliwością oczekując aż życie pozwoli im wyrwać się z nieciekawego Alconleigh. Linda, która żyła dotąd pod budzącymi grozę rządami wuja Matthew (Dominic West), pragnie przygód i mocnych wrażeń. Natomiast Fanny, porzucona przez matkę (Emily Mortimer) i wychowana przez ciotkę Emily (Annabel Mullion), marzy raczej o wygodzie i stabilizacji. Kiedy ich czarujący sąsiad lord Merlin (Andrew Scott) przyprowadza na bal debiutancki dziewcząt Tony'ego Kroesiga (Freddie Fox), Linda zakochuje się w nim bez opamiętania. Jednak wyczuwając dezaprobatę Fanny dla tego związku, nie mija dużo czasu, zanim Linda odsunie Fanny od siebie i zostawi ukochaną kuzynkę w poczuciu osamotnienia.

Pogoń za miłością

Odcinek 2

Choć Linda i Fanny są teraz mężatkami, ich życie różni się diametralnie. Fanny oddaje się macierzyństwu i star... a się sprostać roli dobrej żony Alfreda (Shazad Latif). Tymczasem małżeństwo Lindy i Tony'ego szybko zmierza ku rozpadowi, a ona sama rzuca się w wir wystawnych imprez, szalejąc do białego rana. Kiedy jednak Lindę zaczyna przyciągać zagadkowy nieznajomy, pojawia się dylemat. Czy dokona radykalnej zmiany, aby rozpocząć nowe życie?

Pogoń za miłością

Odcinek 3

Linda korzysta z uroków życia w Paryżu ze swoim nowym, bogatym francuskim kochankiem (Assaad Bouab). Tymczasem... w Anglii Fanny jest wściekła, że przyjaciółka lekceważy surowe zasady społeczne dotyczące kobiet, podczas gdy ona sama czuje się więźniem swojego niezbyt ekscytującego małżeństwa z Alfredem. Czy jednak, wobec wybuchu wojny, która grozi rozpadem Europy, Linda i Fanny zdołają się pogodzić zanim będzie za późno?

Kanał BBC First można oglądać u następujących operatorów:

  • Platforma CANAL+ - kanał numer 70
  • Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) - kanał numer 142
  • UPC - kanał numer 110 (Mediabox) lub 413 (Kaon i Horizon)
  • VECTRA - kanał numer 319
  • TOYA - kanał numer 119
  • Netia - kanał numer 48
  • INEA - kanał numer 60
  • Orange - kanał numer 15

O kanale

BBC First to kanał dla poszukujących oryginalnych, innowacyjnych brytyjskich seriali. Dzięki uznanym twórcom i aktorom, oferuje swoim widzom wyjątkową możliwość przeżywania opowieści, które nie tylko wciągają i bawią, ale także pobudzają do refleksji.