Guy Martin

Kim jest Guy Martin?

Urodzony 4 listopada 1981 w angielskim Grimsby, Guy Martin to popularny brytyjski prezenter telewizyjny. Z zawodu mechanik ciężarówek, z zamiłowania motocyklista rajdowy - nazywany brytyjską legendą wyścigów motocyklowych. Brał udział w m.in.: Isle of Man TT (uliczne wyścigi motocyklowe), Ulster Grand Prix i North West 200. Fascynują go pojazdy - od największych po najszybsze. Swoją pasją dziel…

POLECANE FILMY

Guy Martin w BBC Brit

Guy Martin w Rosji

PROGRAMY

Guy Martin

GUY MARTIN: REKORDY PRĘDKOŚCI

Guy Martin, legenda wyścigów motocyklowych i mechanik ciężarówek, podejmuje serię wyzwań, w czasie, których st... ara się dotrzeć do granic fizycznych możliwości i lepiej poznać naukowe wyjaśnienia zjawisk związanych z dużymi prędkościami. Podejmuje m.in. próbę pobicia brytyjskiego rekordu prędkości w jeździe na rowerze, ustanowienia rekordu świata w jeździe motocyklem po powierzchni wody, próbę zbudowania najszybszego na świecie mięśniolotu oraz próbę pobicia rekordu świata w wolnym zjeździe na sankach. W drugiej serii Guy stara się pobić rekord odległości przejechanej na tandemie w czasie 24 godzin, bierze udział w najstarszym wyścigu samochodowym Ameryki: Pike's Peak International Hill Climb, usiłuje pobić rekord świata w szybkości jazdy poduszkowcem oraz stara się skonstruować najszybszy na świecie pojazd bez silnika, służący do zjeżdżania z góry.

Guy Martin

GUY MARTIN: REKORDY PRĘDKOŚCI. FORMUŁA 1

Guy Martin na motocyklu Tyco BMW kontra legendarny kierowca Formuły 1 David Coulthard w samochodzie Red Bull z... silnikiem V8. Przed nimi m.in.: wyścig równoległy, slalom i test hamowania.

Guy Martin

GUY MARTIN: KLASYKI F1

Guy Martin bierze udział w swoim pierwszym wyścigu Formuły 1. Na torze Silverstone zmierzy się z mistrzem świa... ta z 2009 roku, Jensonem Buttonem. Guy odrestauruje i poprowadzi klasycznego Williamsa FW08c z 1983 roku. Jenson wjedzie na tor w prototypowym sześciokołowym Williamsie z lat 80.

Guy Martin

GUY MARTIN I INTELIGENTNE POJAZDY

Rajdowiec i mechanik Guy Martin zgłębia tajniki pojazdów autonomicznych. Planuje także zrobotyzować swojego Tr... ansita. W tym celu spotyka się z ekspertami doskonalącymi technologie samojezdne.

Guy Martin

GUY MARTIN BUDUJE CZOŁG

Wielbiciel wszelkich pojazdów i sportów ekstremalnych Guy Martin planuje skonstruować replikę czołgu Mark IV z... czasów pierwszej wojny światowej. Chce zaprezentować ją podczas Dnia Pamięci w mieście Lincoln w Anglii. Właśnie tam zbudowano pierwsze czołgi zgodnie z instrukcjami Winstona Churchilla.

Guy Martin

GUY MARTIN: PROJEKT SPITFIRE

Guy Martin dołącza do niesamowitego inżynierskiego przedsięwzięcia. To renowacja zasypanego przez dziesięciole... cia w piaskach francuskiej plaży brytyjskiego myśliwca Spitfire MK1. Proces odnawiania zabytkowej maszyny z czasów II wojny światowej trwał aż dwa lata.

Guy Martin

GUY MARTIN W ROSJI

Guy Martin przemierza największy kraj na świecie, aby poznać go na swój własny, niekonwencjonalny sposób. Jego... podróż rozciąga się od Moskwy po Syberię.

Guy Martin

GUY MARTIN W INDIACH

Guy Martin uwielbia ekstremalne przygody. Tym razem ma do przejechania 1500 kilometrów po Indiach. Guy podróżu... je we własnym stylu - zwiedzanie muzeów i wygodny samochód zamienia na objeżdżanie nietypowych okolic na zakupionym na bazarze w Dehli motocyklu marki Royal Enfield.

Guy Martin: Bitwa o Anglię

GUY MARTIN: BITWA O ANGLIĘ

Guy Martin postanawia sprawdzić, czy mógłby zostać pilotem myśliwca i walczyć w Bitwie o Anglię. Jeśli pomyśln... ie przejdzie szkolenie, stanie przed największym wyzwaniem swojego życia. To lot Hawkerem Hurricanem oraz powietrzny pojedynek z Messerschmidtem 109. Guy składa także hołd pilotom z polskiego Dywizjonu 303 oraz dowiaduje się o mniej znanych aspektach Bitwy o Anglię.

Numery kanału BBC Brit u najpopularniejszych operatorów:

  • Platforma CANAL+ - kanał numer 118
  • Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) - kanał numer 101 lub 162
  • UPC - kanał numer 111 (Mediabox) lub 414 (Kaon i Horizon)
  • VECTRA - kanał numer 701
  • TOYA - kanał numer 368
  • Netia - kanał numer 56
  • INEA - kanał numer 117
  • Orange - wersja HD - kanał numer 342

O kanale

BBC Brit to kanał adresowany przede wszystkim do młodych mężczyzn. Znajdą w nim wszystko, co uwielbiają: od samochodów przez biznes po programy dokumentalne i naukę. Kanał stanowi idealne połączenie ważnych tematów i lekkiej formy.