Menu

Dziki świat Dominika Monaghana

krajowa premieraPoniedziałki 20:00

o programie

Bądź zafascynowany

Hollywoodzki aktor i wielbiciel natury Dominic Monaghan zabierze was na fascynującą wyprawę do najodleglejszych części świata. Jej celem będzie poszukiwanie najbardziej egzotycznych i trudnych do wytropienia zwierząt.

Gwiazdor Hollywood, najbardziej znany z ról w Zagubionych i Władcy Pierścieni, od dzieciństwa fascynuje się dziką przyrodą. W swoim domu w Los Angeles trzyma całą menażerię: owady, a także węże i inne gady. Dzikie zwierzęta to jego pasja, ma na ich temat prawdziwie encyklopedyczną wiedzę. Teraz, za pośrednictwem ekscytującego serialu, dzieli się swoją pasją i wiedzą z milionami widzów na całym świecie. Tryska przy tym entuzjazmem, który szybko się Wam udzieli!

W każdym odcinku gospodarz programu udaje się w egzotyczne i niebezpieczne miejsca, aby poczuć na własnej skórze skutki spotkań z najrzadziej występującymi i najgroźniejszymi zwierzętami na Ziemi.

W Kenii szuka wielkiej plującej kobry, w Australii staje oko w oko z nietoperzem-duchem i kubomeduzą, odwiedza też Tajlandię, Kostarykę, Brazylię, Japonię, Nową Zelandię, Zambię i USA. Po drodze zasięga pomocy lokalnych mieszkańców i ekspertów, by jak najwięcej dowiedzieć się o tych niezwykłych, dużych i małych stworzeniach. Spotyka także całe zastępy nie-ludzkich mieszkańców najdalszych zakątków naszej planety.

Producent i gospodarz programu

Wild Things With Dominic Monaghan

Dominic Monaghan

Dominic Monaghan to aktor wszechstronnie utalentowany, który ma w dorobku tak różnorodne role, jak hobbit Merry w trylogii Władca Pierścieni, Charlie Pace w słynnym serialu telewizji ABC Zagubieni, fizyk kwantowy w serialu FlashForward: Przebłysk jutra i kontrolujący elektryczność mutant Bolt w X-Men Geneza: Wolverine.

Jest również producentem i odtwórcą roli głównej w filmie Dzień, w którym gra lidera grupy ludzi ściganych przez zombie w świecie po apokalipsie. Pojawił się także w serialu komediowym Goodnight Burbank i w wyprodukowanym przez Crackle serialu The Unknown.

Dominic jest wielkim miłośnikiem dzikiej przyrody - niedawno zakończył zdjęcia do drugiej serii Dzikiego świata Dominika Monaghana, serialu nominowanego do Nagrody Amerykańskich Dziennikarzy Telewizyjnych. W każdym odcinku Dominic zabiera widzów na prywatną, pełną emocji przygodę, w której staje oko w oko z najrzadszymi i najgroźniejszymi owadami naszej planety.

Zanim Dominic odniósł sukces międzynarodowy, zdobył rozgłos w Anglii dzięki roli w brytyjskim serialu Hetty Wainthropp Investigates. Wystąpił też w filmach fabularnych: zaprezentowanym na Slamdance Film Festival Trupy sprzedaję w reżyserii Glenna McQuaida, Kłopotliwym towarze Colina Teague’a, Kodeksie gangu Richarda Jobsona i Shooting Livien Rebekki Cook. Dominic z powodzeniem łączy dwie życiowe pasje - fotografię i przyrodę, a pierwszą wystawę swoich prac, zatytułowaną Happy Accidents, otworzył na początku 2008 roku.

Gdzie obejrzysz?

nc+ - kanał 80
Cyfrowy Polsat - kanał 71 lub 163
UPC - kanał 393 lub 316
VECTRA - kanał 512
TOYA - kanał 370
Netia - kanał 49
INEA - kanał 566
Orange - kanał 459