Błękitna planeta II

WEŹ GŁĘBOKI WDECH

O programie

Od mroźnych mórz polarnych po tętniące życiem turkusowe atole - wszędzie żyją niezwykłe, barwne podwodne stworzenia, które muszą dostosować się do warunków, by przetrwać. Zobaczymy m.in. dziwne ośmiornice zamieszkujące ciemne głębiny Oceanu Atlantyckiego, karanksa wyskakującego z wody w powietrze podczas polowania na ptaka, przepłyniemy się także na grzbiecie polującego na ofiarę rekina młota.<…

Błękitna planeta II: zwiastun

Błękitna planeta II: prequel

CZŁONKOWIE ZESPOŁU

Sir David Attenborough

Sir David Attenborough

Narrator

Przez ostatnie 60 lat David Attenborough był jednym z czołowych światowych twórców filmów przyrodniczych.... To on stworzył przełomowe serie, takie jak Życie na ziemi, Błękitna Planeta czy Galapagos 3D, które obejrzały miliardy ludzi na całym świecie. Jego niesamowity dorobek zawodowy obejmuje formaty czarno-białe, kolorowe, HD i 3D, a jego filmy wielokrotnie zdobywały nagrody Emmy i BAFTA. W 1985 r. Attenborough otrzymał tytuł szlachecki od królowej brytyjskiej. Został również odznaczony Orderem Zasług, najwyższym wyróżnieniem przyznanym zaledwie 24 osobom na świecie.

James Honeyborn

James Honeyborn

Producent wykonawczy

James studiował biologię i od tamtej pory pracuje w BBC Studios Natural History Unit. Po raz pierwszy zaczął... nurkować około 20 lat temu przy produkcji serialu „Wildlife” na BBC One autorstwa Sir Davida Attenborough. Następnie zrealizował wiele filmów w technice nurkowania bezdechowego, w tym z udziałem mistrzyni świata Tanii Streeter. Jako producent wykonawczy nadzorował produkcję około 35 filmów. Jego ostatnie projekty to nominowany do Emmy serial „Dzika Nowa Zelandia”, w koprodukcji z National Geographic, oraz nagrodzony BAFTA serial stacji BBC One pt. „Wielki błękit na żywo”, w koprodukcji z PBS.

Mark Brownlow

Mark Brownlow

Producent programu

Podczas wieloletniej kariery w BBC Studios Natural History Unit, Mark wyprodukował filmy i seriale o życiu po... d wodą, które zdobyły wiele nagród i pozytywnych recenzji. Jako producent pierwszego serialu „Planeta Ziemia” dla BBC i Discovery nadzorował dwa odcinki, których akcja rozgrywa się pod wodą, tj. „Płytkie morza” i „Woda pitna”. Był również producentem trzyczęściowego serialu „Giganty oceanów”, o waleniach i delfinach, oraz dwóch odważnych odcinków z serii „South/Wild Pacific”. Mark był także autorem pomysłu na serial przyrodniczy pt. „Ukryte królestwa”, cieszącego się szerokim uznaniem trzyodcinkowego filmu o małych stworzeniach.

Numery kanału BBC Earth u najpopularniejszych operatorów:

  • Platforma CANAL+ - kanał numer 80
  • Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) - kanał numer 71 lub 163
  • UPC - kanał numer 382 (Mediabox) lub 316 (Kaon i Horizon)
  • VECTRA - kanał numer 512
  • TOYA - kanał numer 367
  • Netia - kanał numer 49
  • INEA - kanał numer 171
  • Orange - kanał numer 459 (HD) lub 90 (SD)

O kanale

BBC Earth prezentuje piękno otaczającego nas wszechświata i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Przybliża widzów do nieujarzmionej przyrody, poczynając od najmniejszych stworzeń, kończąc na nieograniczonych przestrzeniach kosmosu.