Menu
Call The Midwife Series 5

Z pamiętnika położnej

Serial, oparty na bestsellerowych wspomnieniach położnej Jennifer Worth, ukazuje codzienne zmagania pielęgniarek i sióstr niosących pomoc najbiedniejszym ciężarnym kobietom w londyńskiej dzielnicy Poplar.

Ripper Street

Ripper street

Inspektor Edmund Reid nie zdołał schwytać najsłynniejszego londyńskiego mordercy — Kuby Rozpruwacza. Teraz jest szefem słynnej jednostki policji w dzielnicy Whitechapel, na East Endzie. Reid i jego ludzie robią, co w ich mocy, aby utrzymać porządek i bezpieczeństwo na słynących z przestępczości ulicach.

War & Peace

Wojna i pokój

Carska Rosja, rok 1805, czas wojen napoleońskich. Burzliwe losy młodych przedstawicieli petersburskiej arystokracji... Serialowa adaptacja słynnej powieści Lwa Tołstoja to świetnie zrealizowana produkcja historyczna, która zachwyca niesamowitym klimatem, świetnym aktorstwem, muzyką, kostiumami oraz scenografią.

TARDIS

TARDIS

Odkryta w 1984 r. planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce została nazwana Tardis, na cześć statku Władcy Czasu :) Przed nadaniem nazwy planetoida nosiła oznaczenie tymczasowe 3325.

Słowo Tardis stało się tak znane brytyjskiej publiczności, że zostało ono dodane do uznawanego za najlepszy słownik języka angielskiego Oxford English Dictionary.

Doktor Who