Menu

Często zadawane pytania

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Poniżej znajduje się lista pytań, najczęściej zadawanych przez naszych widzów. Jeśli nie możesz odnaleźć tu odpowiedzi na Twoje pytanie, wyślij do nas wiadomość za pośrednictwem formularza na stronie kontakt

Jak mogę się z wami skontaktować? Czy ktoś bierze pod uwagę moją opinię?

W BBC Studios lubimy, gdy widzowie dzielą się opiniami na temat naszych programów, kanałów oraz usług. Cieszą nas także zadawane przez Was pytania. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi w sekcji FAQ („Najczęściej zadawane pytania”), wyślij do nas pytanie lub uwagi, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Weź jednak pod uwagę, że niektóre zapytania mogą wymagać dogłębnego zbadania tematu. Dlatego też udzielenie wyczerpującej odpowiedzi może zająć nam więcej czasu. Dajemy sobie na to maksymalnie 10 dni roboczych.

Wszystkie opinie, które otrzymujemy od widzów, dodawane do miesięcznych raportów rozsyłanych wśród pracowników BBC Studios. Podziel się wiec z nami swoim zdaniem. Więcej wskazówek, jak się z nami skontaktować, znajdziesz w zakładce kontakt

Czy mogę prosić o więcej informacji na temat premiery BBC First w Polsce?

Z przyjemnością potwierdzamy, że BBC First, nasz kanał z najlepszymi brytyjskimi serialami, zastąpił w Polsce kanał BBC HD.

BBC First to miejsce, w którym znajdą się oryginalne, ciekawe i niebanalne brytyjskie seriale dramatyczne typu premium.

BBC First można oglądać zarówno z lektorem, jak i angielskimi oraz polskimi napisami. Kanał dostępny jest za pośrednictwem platform cyfrowych, telewizji kablowych oraz dostawców IPTV. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się bezpośrednio z operatorem.

Pełna ramówka kanału dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Jak mogę zmienić język ścieżki dźwiękowej podczas oglądania BBC First?

Widzowie BBC First mogą wybrać wersję z polskim lektorem bądź polskie lub angielskie napisy. Sposób wybierania zależy od konkretnego operatora, dlatego o instrukcję najlepiej zapytać go bezpośrednio.

Czy mogę oglądać Wasze kanały online, albo korzystając z urządzeń mobilnych?

W tej chwili nie oferujemy usług streamingowych dla kanałów, które nadajemy w Polsce, ale spróbuj skontaktować się z naszymi partnerami dystrybucyjnymi. Ich przedstawiciele powiedzą Ci, na jakie sposoby udostępniają sygnał naszych kanałów.

Ramówka w elektronicznym przewodniku po programach (EPG) nie przedstawia tego, co faktycznie jest na ekranie – czy możecie mi pomóc?

Wysyłamy naszym partnerom ramówki, ale ich elektroniczne wersje (EPG) nadawane są przez operatorów i to oni odpowiadają za to, by były one aktualne, i by abonenci ich sieci mieli do nich dostęp. Jeśli więc pojawiają się problemy z odbiorem elektronicznych przewodników po programach, należy w pierwszej kolejności zwrócić się do swojego operatora. Dobrym sposobem na to, by sprawdzić, czy my będziemy mogli pomóc, jest zajrzenie do przewodnika po programach, który znajduje się na naszych stronach internetowych. Jeśli to, co w nim zamieszczamy, odpowiada programom, które są w danej chwili emitowane – problem leży po stronie operatora, i to jego należy poinformować o tym, co się dzieje. Jeśli natomiast emisja różni się zarówno od tego, co jest na naszych stronach, jak i tego, co przedstawia EPG danej sieci, prosimy o kontakt z nami. W takim przypadku dobrze będzie, jeśli dostaniemy jak najwięcej informacji o tym, których programów dotyczy problem i z jakiej sieci korzystacie.

Czy mogę dostać nagrany program do wykorzystania w szkole/college'u/na uniwersytecie?

To możliwe, choć zależy to od wielu czynników, takich jak ograniczenia wynikające choćby z praw autorskich do danego programu. Czasami jednak możliwe jest uzyskanie kopii programu właśnie dla celów edukacyjnych. Po bardziej szczegółowe informacje na ten temat należy się zgłosić do BBC Studios Learning

Jak skontaktować się z BBC World News?

Jeśli chcesz napisać o czymś, co widziałeś na kanale BBC World News, albo przesłać pomysł na reportaż lub materiał newsowy, skorzystaj ze strony kontaktowej kanału.

Z jakiego powodu w ramówce pojawiają się starsze programy?

Wielu naszych widzów ma szansę obejrzeć te programy po raz pierwszy w życiu i często jest to szansa jedyna. Oczywiście jest możliwe, że Brytyjczycy żyjący poza Wielką Brytanią już je znają – dla nich mamy wiele nowości programowych.

Gdzie mogę kupić DVD z programem BBC?

Nie wszystkie pokazywane na naszych kanałach programy można kupić, ale dostępność produkcji BBC na DVD warto sprawdzać w sklepach – zarówno w Państwa miejscu zamieszkania, jak i w Internecie.

W jaki sposób mogę zdobyć pozwolenie na wykorzystanie klipu z programu BBC?

Informacje o uzyskiwaniu licencji na wykorzystywanie klipów z programów BBC uzyskać można na stronach BBC Motion Gallery.

Bardzo chcę pracować dla BBC – gdzie znaleźć informacje o możliwościach zatrudnienia? Czy mogę do was wysłać swój życiorys?

Prosimy niczego do nas nie wysyłać. Jeśli BBC poszukuje ludzi na wolne stanowiska, odpowiednie ogłoszenia pojawiają się w gazetach i na głównych stronach internetowych BBC. Po ogólne informacje, porady oraz obwieszczenia o najnowszych dostępnych stanowiskach prosimy udać się na strony BBC Careers.

W czasie oglądania programu wystąpił problem – co mogę zrobić?

Jeśli podczas oglądania któregokolwiek z naszych kanałów wystąpił problem techniczny, prosimy o kontakt z operatorem. Jeśli nie jest on w stanie pomóc, prosimy o kontakt z nami. Abyśmy mogli w pełni zdiagnozować problem, potrzebne będą dodatkowe informacje, takie jak tytuł programu, w którym usterka wystąpiła, jego data i czas emisji oraz kanał, na którym program został wyemitowany. Bardzo pomocnym będzie, jeśli podadzą nam Państwo nazwę operatora, za pośrednictem którego odbieracie nasze kanały.

Czy można prosić o sponsorowanie lub darowanie nagród na rzecz imprezy lub akcji charytatywnej?

Nasi widzowie z pewnością rozumieją, że próśb o sponsoring dostajemy bardzo wiele. Gdybyśmy spełnili choć jedną z nich, stworzylibyśmy precedens – a potem nie bylibyśmy w stanie podołać wszystkim prośbom. Dlatego właśnie nie spełniamy tego typu próśb.

Czy można wyłączyć polskiego lektora?

Można, ale tylko w ofercie sieci i platform cyfrowych – te oferują możliwość wyboru angielskiej wersji językowej. Nie można tego zrobić w sieciach analogowych. Wersję językową można wybrać, korzystając z pilota, albo wchodząc w menu dekodera. Widzowie, którzy nie wiedzą, jak to zrobić, powinni zwrócić się do swego operatora. Prosimy pamiętać, że możliwość słuchania wersji angielskiej dotyczy wyłącznie programów – zapowiedzi programowe oraz reklamy nadawane są wyłącznie w języku polskim.

Jak mogę zgłosić propozycję programu/formatu telewizyjnego do BBC Studios?

BBC Studios pracuje z BBC i niezależnymi producentami nad rozwijaniem komercyjnych możliwości dla ich istniejących programów i formatów telewizyjnych. Niestety nie możemy rozpatrywać lub oceniać propozycji programów które nie zostały przez nas uprzednio zlecone. Jeśli chcieliby Państwo zaprezentować swój pomysł BBC, prosimy odwiedzić stronę BBC Commissioning.