Opis odcinków - seria 3

Sherlock

Pytanie, które wszyscy sobie zadawali, wreszcie doczeka się odpowiedzi. Sherlock powraca w trzech zupełnie nowych, pełnych akcji odcinkach. A więc — JAK on to zrobił? I jak John zareaguje na wiadomość, że jego najlepszy przyjaciel upozorował własną śmierć?

Kiedy John zakocha się w Mary Morstan, jego przyjaźń i współpraca z Sherlockiem będą wystawione na ciężką próbę. Mary jest inteligentna, błyskotliwa — i zupełnie niewrażliwa na pozerstwo Sherlocka. Po upadku Moriarty’ego Sherlock znajduje nowego godnego przeciwnika w Charlesie Augustusie Magnussenie, który zna tajemnice wielu ludzi. Sherlock i John jeszcze raz stają ramię w ramię w trzech nowych odcinkach.

Odcinek 1: Pusty karawan

“Sherlock, tylko jeszcze jeden cud. Wróć do życia”. Dwa lata po dramatycznych wydarzeniach z Upadku z Reichenbach doktor John Watson dochodzi do siebie. Na horyzoncie nowe perspektywy, miłość i przytulne zacisze domowe.

Ale w obliczu groźby wielkiego zamachu terrorystycznego w Londynie Sherlock Holmes pojawia się znów wśród żywych, jak zawsze z właściwym sobie teatralnym rozmachem. Tego właśnie jego przyjaciel pragnął najbardziej na świecie... ale może się okazać, że wypowiadane życzenia warto najpierw dobrze przemyśleć. A jeśli Sherlock sądzi, że życie będzie biegło starym torem, to czeka go spora niespodzianka...

Odcinek 2: Znak trojga

Sherlock stoi przed największym wyzwaniem w życiu - jako drużba musi wygłosić przemówienie na weselu Johna. A sytuacja nie jest wcale taka prosta i oczywista. Na przyjęcie wkrada się śmiertelne niebezpieczeństwo... Ktoś może nie dożyć pierwszego tańca pary młodej. Sherlock nie tylko musi wznieść toast, ale także rozwiązać sprawę i powstrzymać mordercę.

Odcinek 3: Jego ostatnia przysięga

Sprawa skradzionych listów to początek długiej walki Sherlocka Holmesa z arcymistrzem szantażu Charlesem Augustusem Magnussenem - człowiekiem, którego szczerze nienawidzi. Ale jak podejść wroga, który zna każdą słabostkę wszystkich liczących się osobistości?