Menu

serie 1-3

Jak rozwiązać nierozwiązywalne?

Wspaniałe kreacje aktorskie, znakomite scenariusze oraz niepospolici bohaterowie.

Ubrana na różowo kobieta zostaje zamordowana w opuszczonym domu. To już piąta ofiara zabójcy, którego motywów nie sposób się domyślić. Inspektor Lestrade jest najlepszy w całym Scotland Yardzie, ale wie, że nie może się równać z młodym detektywem, który zwie się Sherlock Holmes… W trzech porywających, przerażających i pełnych akcji odcinkach pierwszej serii Holmes i Watson radzą sobie ze skomplikowanymi sprawami, tropią groźnych przestępców, mierzą się z zabójcami – wszystko, byle dojść prawdy.

Mało kto ma arcywroga – ale Sherlock Holmes owszem. I tak się składa, że ów wróg dysponuje równie potężnym umysłem, jak on. Nazywa się James Moriarty. Odkąd John uruchomił bloga, detektywistyczna działalność Sherlocka rozwija się coraz lepiej. W drugiej serii dane nam będzie zobaczyć, jak rozwiązuje trzy sprawy, z których znany jest na całym świecie: zagadki, których wydarzenia toczyć się będą wokół pewnego skandalu, wokół nieziemskiego psa, oraz upadku z pewnego wodospadu. Nie wiedzą nawet, że kryjący się w mroku Moriarty zamierza zrobić wszystko, byle sprowadzić zgubę na Sherlocka.

W trzeciej serii pytanie, które wszyscy sobie zadawali, wreszcie doczeka się odpowiedzi. JAK on to zrobił? I jak John zareaguje na wiadomość, że jego najlepszy przyjaciel upozorował własną śmierć? Kiedy John zakocha się w Mary Morstan, jego przyjaźń i współpraca z Sherlockiem będą wystawione na ciężką próbę. Mary jest inteligentna, błyskotliwa — i zupełnie niewrażliwa na pozerstwo Sherlocka. Po upadku Moriarty’ego Sherlock znajduje nowego godnego przeciwnika w Charlesie Augustusie Magnussenie, który zna tajemnice wielu ludzi. Sherlock i John jeszcze raz stają ramię w ramię w trzech nowych sprawach.

Bohaterowie

Sherlock

Sherlock Holmes

w tej roli Benedict Cumberbatch

Błyskotliwy, zdystansowany i praktycznie pozbawiony dobrych manier Sherlock jest jedynym na świecie detektywem-konsultantem. Jego umysł potrzebuje pracy na najwyższych obrotach, a bez rozwiązywania skomplikowanych zagadek kryminalnych pogrąża się w autodestrukcji. Policja z niechęcią przyznaje, że Sherlock przewyższa ich umiejętnościami, bo jest świetny. Właściwie genialny.

Sherlock

Dr John Watson

w tej roli Martin Freeman

John to były lekarz wojskowy, ranny na misji w Afganistanie. Odważny, przedsiębiorczy i zawsze trzeźwo myślący, doskonale sprawdza się w roli towarzysza Sherlocka, pomagając mu wyjaśniać przestępstwa. Często wścieka się na chłodny i obojętny sposób bycia detektywa, ale jest mu wdzięczny za otwarcie nowego rozdziału życia.

Sherlock

Mycroft Holmes

w tej roli Mark Gatiss

To odpychający, sztywny i ambitny brat Sherlocka. To, co ich łączy, trudno nazwać braterską miłością. Mycroft jest ważną personą w rządzie brytyjskim i czasem prosi Sherlocka o pomoc w sprawach zagrażających bezpieczeństwu narodowemu, chociaż drażni go niekonwencjonalny styl pracy i życia genialnego brata.

Sherlock

Detective Inspector Lestrade

w tej roli Rupert Graves

Lestrade to najbardziej utalentowany oficer Scotland Yardu, który wie jednak, że Sherlock bije go na głowę. Zmęczony życiem i obdarzony sarkastycznym poczuciem humoru inspektor jest jedynym policjantem, dla którego Sherlock ma szacunek. W dodatku Lestrade nie obawia się szyderstw kolegów, gdy zwraca się do błyskotliwego detektywa z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu przestępstwa.

Sherlock

Mrs Hudson

w tej roli Una Stubbs

Pani Hudson to właścicielka mieszkania wynajmowanego przez Sherlocka i Watsona, która podkreśla, że nie jest ich gospodynią domową. Sherlock zdobył sobie jej względy dzięki informacji, że jej mąż został stracony za bliżej nieznane przestępstwo na Florydzie. Pani Hudson ze stoickim spokojem znosi wszystkie szaleństwa tropiących przestępstwa lokatorów Baker Street 221 B. Ma dla nich bardzo wiele sympatii, która jest odwzajemniona.

Gdzie obejrzysz?

nc+ - kanał 70
Cyfrowy Polsat - kanał 142
UPC - kanał 110 lub 413
VECTRA - kanał 117
Netia - kanał 48
INEA - kanał 114
Orange - kanał 44