Menu

serie 1-3

Jak rozwiązać nierozwiązywalne?

Wspaniałe kreacje aktorskie, znakomite scenariusze oraz niepospolici bohaterowie.

Ubrana na różowo kobieta zostaje zamordowana w opuszczonym domu. To już piąta ofiara zabójcy, którego motywów nie sposób się domyślić. Inspektor Lestrade jest najlepszy w całym Scotland Yardzie, ale wie, że nie może się równać z młodym detektywem, który zwie się Sherlock Holmes… W trzech porywających, przerażających i pełnych akcji odcinkach pierwszej serii Holmes i Watson radzą sobie ze skomplikowanymi sprawami, tropią groźnych przestępców, mierzą się z zabójcami – wszystko, byle dojść prawdy.

Mało kto ma arcywroga – ale Sherlock Holmes owszem. I tak się składa, że ów wróg dysponuje równie potężnym umysłem, jak on. Nazywa się James Moriarty. Odkąd John uruchomił bloga, detektywistyczna działalność Sherlocka rozwija się coraz lepiej. W drugiej serii dane nam będzie zobaczyć, jak rozwiązuje trzy sprawy, z których znany jest na całym świecie: zagadki, których wydarzenia toczyć się będą wokół pewnego skandalu, wokół nieziemskiego psa, oraz upadku z pewnego wodospadu. Nie wiedzą nawet, że kryjący się w mroku Moriarty zamierza zrobić wszystko, byle sprowadzić zgubę na Sherlocka.

W trzeciej serii pytanie, które wszyscy sobie zadawali, wreszcie doczeka się odpowiedzi. JAK on to zrobił? I jak John zareaguje na wiadomość, że jego najlepszy przyjaciel upozorował własną śmierć? Kiedy John zakocha się w Mary Morstan, jego przyjaźń i współpraca z Sherlockiem będą wystawione na ciężką próbę. Mary jest inteligentna, błyskotliwa — i zupełnie niewrażliwa na pozerstwo Sherlocka. Po upadku Moriarty’ego Sherlock znajduje nowego godnego przeciwnika w Charlesie Augustusie Magnussenie, który zna tajemnice wielu ludzi. Sherlock i John jeszcze raz stają ramię w ramię w trzech nowych sprawach.

Bohaterowie

Kiedy obejrzysz?

sezon 1, odcinek 1

piątek 27 maja o 21:30

Seria 1, odc. 1

Bohater wojenny, wracający z wojny w Afganistanie, poznaje dziwnego acz charyzmatycznego geniusza, który szuka współlokatora. 1/3

sezon 1, odcinek 1

niedziela 29 maja o 21:45

Seria 1, odc. 1

Bohater wojenny, wracający z wojny w Afganistanie, poznaje dziwnego acz charyzmatycznego geniusza, który szuka współlokatora. 1/3

sezon 1, odcinek 2

piątek 3 czerwca o 21:30

Seria 1, odc. 2

Sherlock wkracza w świat szyfrów i symboli. Pomagają mu londyńscy grafficiarze. 2/3

BBC HD

Wielogatunkowy kanał, który pokazuje najlepsze programy BBC kręcone i emitowane w formacie HD.

teraz na antenie

Gdzie obejrzysz?

nc+ - kanał 70
Cyfrowy Polsat - kanał 142
UPC - kanał 110, 509 lub 413
VECTRA - kanał 117
Netia - kanał 48
INEA - kanał 114
Orange - kanał 44