Menu

cbeebies

O kanale CBeebies

CBeebies to kanał telewizyjny skierowany do dzieci – od niemowlaków, poprzez 3-4 letnie maluchy, aż do starszych przedszkolaków.

Świat CBeebies jest pełen barw, opowieści, odkryć i śmiechu, zaś przyjazne postaci – Charlie i Lola czy Teletubisie – pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię. Programy takie jak Pan Robótka czy Kucharz duży, kucharz mały podsuwają małym widzom pomysły na znakomite, twórcze zabawy.

Zróżnicowana ramówka zapewnia szeroki wybór programów, pomyślanych tak, by dawać dzieciom możliwość nauki poprzez zabawę – w bezpiecznym, sprzyjającym rozwojowi środowisku. Strona internetowa CBeebies wzbogaci doświadczenia małych widzów, zarówno w zakresie edukacji jak i odbioru naszych programów.

Uśmiechnięci prezenterzy

Aneta - Profile Image

Aneta Piotrowska

Nazywam się Aneta Piotrowska i jestem prezenterką CBeebies! Występowałam w wielu przedstawieniach teatralnych, reklamach i krótkich filmach w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Dorastałam w Mirsku, ale teraz mieszkam w Londynie. Uwielbiam tańczyć, grać na akordeonie i malować. Mówię po polsku, angielsku i niemiecku.

- Jakie są Twoje ulubione programy w CBeebies?

Waybuloo, bo relaksuję się podczas oglądania.

- Gdybyś mogła zostać którąś z postaci z programów CBeebies, to kim byś chciała być?

Och, jest ich tak wiele! Chciałabym być Binką, bo jak każdy kot, chodzi własnymi drogami i zawsze ma czas na drzemkę... Fajnie byłoby też być Panem Robótką, bo on potrafi robić niesamowite rzeczy.

- Którego z Teletubisiów lubisz najbardziej?

Najbardziej lubię małą i milutką Po.

- Charlie i Lola to nie tylko brat i siostra – to także świetni przyjaciele. Czy Ty masz brata lub siostrę?

Tak jak Lola mam brata, ale młodszego.

- Gdybyś miała zostać zwierzątkiem, takim jak te z Wesołej farmy, to czym byś była?

Byłabym psem, takim jak Urwis, bo on przyjaźni się ze wszystkimi i zawsze ma czas na zabawę!

- Kiedy byłaś mała, na pewno marzyłaś o tym, kim zostaniesz – jakie to były marzenia?

Marzyłam, aby występować w teatrze i zawsze chciałam dużo podróżować.

- Czy masz jakieś zwierzątko?

Nie, ale przyjaźnię się ze wszystkimi kotami z sąsiedztwa.

- Jaki jest Twój ulubiony kolor?

Czerwony i zielony.

- Gdybyś mogła mieć jakąś nadzwyczajną moc, to co by to było?

Chciałabym latać... Jak wspaniale byłoby móc unosić się w przestworzach!

- Co najbardziej podoba Ci się w CBeebies?

To, że jest tu dużo zabawy w towarzystwie moich ulubionych przyjaciół.

Mister Maker - Profile Image

Pan Robótka

Artysta-performer, kolorowo ubrany, często mówi bez przerwy. Jest inspirujący i szalenie zabawny. Uwielbia wymyślać nowe sposoby zastosowania farb i kleju. Kształty– trójkąt, prostokąt, kwadrat i koło, które skaczą dookoła („Jestem kształtem”) i zachęcają dzieci do zastanawiania się nad różnymi kształtami.

Program "Pan Robótka", który prowadzi, to program o plastyce i pracach technicznych dla dzieci w wieku 4-6 lat. Ma szybkie tempo, jest zabawny i pełen łatwych do naśladowania zajęć. Prezenter tworzy różne obrazy i rzeźby ze wszystkiego, co tylko możliwe – od zrecyklingowanych butelek po płynie do mycia naczyń po liście i gałązki. W każdym odcinku Pan Robótka ma minutę na wykonanie jakiejś pracy plastycznej. Dodatkowo w studiu tworzy ogromny obraz przy pomocy prawdziwych dzieci. Program przywołuje do życia świat sztuki dzięki połączeniu ujęć filmowych z animacjami.

Z kolei w programie „Dookoła świata z Panem Robótką” Pan Robótka pakuje swoją Komódkę i rusza w świat na poszukiwanie nowych przygód i sztuki różnych kultur. Podróżuje od Sydney po Hongkong, od Kapsztadu po Rio de Janeiro, a także po całej Wielkiej Brytanii. Odwiedza dzieci, poznaje sztukę ich krajów, a potem wspólnie z nimi tworzy zupełnie nowe projekty inspirowane lokalną kulturą.