Menu
WWII Behind Closed Doors

Świat według Brita

Poniedziałek - środa 00:00

Żadna tajemnica nie jest bezpieczna. W paśmie z dokumentami ujawniającymi szokującą prawdę zobaczycie: Nauka na usługach wojny, Kto się boi Donalda Trumpa?, Kulisy II Wojny Światowej.

The Dealership

Dilerzy samochodów

Wtorki 23:00, premiera 14 lutego

Program przedstawiający kulisy pracy sprzedawców samochodów z salonu Essex Car Company w Rinham. Sprzedawcy dają z siebie wszystko, by podpisać umowę 
z klientem. Najlepszy z nich, James, potrafi sprzedać nawet 30 samochodów w miesiącu.

Dragons' Den Series 9

Dragons' Den: jak zostać milionerem?

Piątki 23:00

Evan Davis prowadzi popularny program, którego uczestnicy walczą o wsparcie dla swych biznesowych przedsięwzięć. Występujący w programie inwestorzy dysponują milionami i gotowi są wesprzeć nowe pomysły własnymi pieniędzmi, ekspertyzą i kontaktami.

Profile

Louis Theroux

Urodzony w 1970 roku w Singapurze Louis Theroux jest synem pisarza i podróżnika Paula Theroux, bratem pisarza Marcela Theroux i kuzynem amerykańskiego aktora i scenarzysty Justina Theroux, znanego z filmów Mulholland Drive i Iron Man 2.

Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów historycznych na Uniwersytecie w Oxfordzie Louis zdobył dziennikarskie szlify pisząc dla alternatywnego czasopisma Metro Silicon Valley w San Jose i dla magazynu satyrycznego Spy w Nowym Jorku. Zdobył doświadczenie telewizyjne jako korespondent serialu Michaela Moore’a TV Nation, prezentując tak dziwne i dyskusyjne zjawiska kulturowe, jak sprzedaż kosmetyków Avon rdzennym mieszkankom Amazonii czy przedstawianie się przez Ku Klux Klan jako organizacja praw człowieka.

Talent Louisa do badania fascynujących światów i frapujących stylów życia wzbudził zainteresowanie BBC, która w 1995 roku przedstawiła mu ofertę rozwoju zawodowego. W rezultacie powstała przebojowa seria Dziwne weekendy, w której podążał tropem rozmaitych amerykańskich subkultur.

Od tego czasu wytrwale rzuca światło na najbardziej intrygujące poglądy, zachowania i organizacje, dzięki darowi przekonywania i sympatycznemu charakterowi zbliżając się do ludzi - czy to są strażnicy i więźniowie więzienia San Quentin w programie Za kratami, czy fanatyczni wyznawcy Kościoła Baptystycznego Westboro w Louis Theroux i wrogowie Ameryki.

Jego uwadze nie umknie żaden kontrowersyjny temat, czy to zaburzenia psychiczne w Trudna miłość - autyzm i Trudna miłość - demencja, czy seksualni drapieżcy w Louis Theroux i przestępcy seksualni.

James May

James May

James May jest z wykształcenia muzykiem, ale większość swojego życia zawodowego poświęcił samochodom. Karierę w motoryzacji rozpoczął jako dziennikarz czasopism branżowych: najpierw pracował w Autocar, potem w CAR, a następnie w magazynie Top Gear. Przeszedł do telewizji, gdzie pojawił się jako współgospodarz cyklu Driven emitowanego przez stację Channel 4, po czym w 1999 r. znalazł się w ekipie pierwotnej wersji Top Gear.

W 2003 r. James powrócił do nowego formatu Top Gear, wnosząc do programu jedyne w swoim rodzaju uwielbienie dla starych samochodów oraz luksusowych i prostych aut współczesnych, a także solidną wiedzę z dziedziny motocykli, lotnictwa i gry na pianinie.

Poza Top Gear, James występował jako prezenter wielu programów, w tym Man Lab, Zabawki Jamesa Maya, dwóch serii popularnego Oz i James - przygoda z winem oraz jego kontynuacji, Oz i James - zdrowie Wielkiej Brytanii!, a także cieszącego się dużym uznaniem programu dokumentalnego James May na krańcach wszechświata.

James nadal pisuje do prasy, przede wszystkim jako felietonista i współautor magazynu Top Gear.

Prezenterzy