Menu
Dragons' Den Series 9

Dragons' Den: jak zostać milionerem?

Piątki 23:00

Evan Davis prowadzi popularny program, którego uczestnicy walczą o wsparcie dla swych biznesowych przedsięwzięć. Występujący w programie inwestorzy dysponują milionami i gotowi są wesprzeć nowe pomysły własnymi pieniędzmi, ekspertyzą i kontaktami.

Alaska Air Crash Investigations

Katastrofy lotnicze na Alasce

Czwartki 23:00

Cessna 207A, Cessna 180, Piper PA-18-150, DeHavilland DHC-3 to tylko niektóre samoloty, które rozbiły się w okolicach Alaski. Śledczy Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu sprawdzają, jakie były przyczyny katastrof.

Secrets of the SAS

Byłem komandosem SAS

Poniedziałki 23:00

SAS to elitarna jednostka specjalna armii brytyjskiej. Jak to jest być komandosem jednej 
z najlepszych formacji bojowych na świecie? Jak wygląda codzienne życie takich żołnierzy, na czym polegają ich zadania 
i jakie są ich własne odczucia?

World's Deadliest Drivers

Najgorsi kierowcy świata

Poniedziałek - piątek 21:00, premiera 23 stycznia

Coraz więcej kierowców decyduje się na zainstalowanie kamery w swoim aucie. Nagrania przekazywane są policji, najczęściej jednak trafiają jako sensacja na portale internetowe.
 W programie zaprezentujemy najzabawniejsze i najbardziej skandaliczne z nich.

James May

James May

James May jest z wykształcenia muzykiem, ale większość swojego życia zawodowego poświęcił samochodom. Karierę w motoryzacji rozpoczął jako dziennikarz czasopism branżowych: najpierw pracował w Autocar, potem w CAR, a następnie w magazynie Top Gear. Przeszedł do telewizji, gdzie pojawił się jako współgospodarz cyklu Driven emitowanego przez stację Channel 4, po czym w 1999 r. znalazł się w ekipie pierwotnej wersji Top Gear.

W 2003 r. James powrócił do nowego formatu Top Gear, wnosząc do programu jedyne w swoim rodzaju uwielbienie dla starych samochodów oraz luksusowych i prostych aut współczesnych, a także solidną wiedzę z dziedziny motocykli, lotnictwa i gry na pianinie.

Poza Top Gear, James występował jako prezenter wielu programów, w tym Man Lab, Zabawki Jamesa Maya, dwóch serii popularnego Oz i James - przygoda z winem oraz jego kontynuacji, Oz i James - zdrowie Wielkiej Brytanii!, a także cieszącego się dużym uznaniem programu dokumentalnego James May na krańcach wszechświata.

James nadal pisuje do prasy, przede wszystkim jako felietonista i współautor magazynu Top Gear.

TFI Friday, Chris Evans

Chris Evans

Chris to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w Wielkiej Brytanii. Urodził się w 1966 roku w Prima Aprilis i już w dzieciństwie wykazywał się przedsiębiorczością połączoną z dużą dawką poczucia humoru. W swoim rodzinnym mieście Warrington nie tylko prowadził sklepik 
z gazetami, ale założył własną firmę Kiss-o-gram oraz … agencję detektywistyczną.

Karierę w mediach rozpoczynał w Piccadilly Radio w Manchesterze, następnie przeniósł się do BBC’s Greater London Radio, a jeszcze później do Channel 4, gdzie prowadził przebojowy program „The Big Breakfast”.

W 1993 Chris założył własną wytwórnię Ginger Productions 
i wtedy też wymyślił, opracował i poprowadził całkiem nowy sobotni program komediowy „Don't Forget Your Toothbrush”, który obejrzało łącznie 6 milionów widzów.

Od 1996 roku był gospodarzem własnego weekendowego programu telewizyjnego „Byle do piątku”, 
a następnie przejął prowadzenie radiowego programu porannego BBC Radio 2’s Breakfast Show, który jest obecnie najlepiej słuchanym programem porannym w Wielkiej Brytanii, co tydzień gromadząc ponad 10 milionów słuchaczy.

Profile

Louis Theroux

Urodzony w 1970 roku w Singapurze Louis Theroux jest synem pisarza i podróżnika Paula Theroux, bratem pisarza Marcela Theroux i kuzynem amerykańskiego aktora i scenarzysty Justina Theroux, znanego z filmów Mulholland Drive i Iron Man 2.

Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów historycznych na Uniwersytecie w Oxfordzie Louis zdobył dziennikarskie szlify pisząc dla alternatywnego czasopisma Metro Silicon Valley w San Jose i dla magazynu satyrycznego Spy w Nowym Jorku. Zdobył doświadczenie telewizyjne jako korespondent serialu Michaela Moore’a TV Nation, prezentując tak dziwne i dyskusyjne zjawiska kulturowe, jak sprzedaż kosmetyków Avon rdzennym mieszkankom Amazonii czy przedstawianie się przez Ku Klux Klan jako organizacja praw człowieka.

Talent Louisa do badania fascynujących światów i frapujących stylów życia wzbudził zainteresowanie BBC, która w 1995 roku przedstawiła mu ofertę rozwoju zawodowego. W rezultacie powstała przebojowa seria Dziwne weekendy, w której podążał tropem rozmaitych amerykańskich subkultur.

Od tego czasu wytrwale rzuca światło na najbardziej intrygujące poglądy, zachowania i organizacje, dzięki darowi przekonywania i sympatycznemu charakterowi zbliżając się do ludzi - czy to są strażnicy i więźniowie więzienia San Quentin w programie Za kratami, czy fanatyczni wyznawcy Kościoła Baptystycznego Westboro w Louis Theroux i wrogowie Ameryki.

Jego uwadze nie umknie żaden kontrowersyjny temat, czy to zaburzenia psychiczne w Trudna miłość - autyzm i Trudna miłość - demencja, czy seksualni drapieżcy w Louis Theroux i przestępcy seksualni.

Prezenterzy