Menu
Top Gear

Top Gear seria 25

Niedziele 22:00, premiera 25 lutego

W najnowszej serii największego na świecie motoryzacyjnego show przy sterach znów zasiądą Matt LeBlanc, Chris Harris i Rory Reid. Pojawi się w nim także dobrze nam znany, tajemniczy Stig. W programie jak zwykle kaskaderskie numery, sławni goście i egzotyczne miejscówki, czyli to, co widzowie Top Geara lubią najbardziej!

Top Gear - S23

Top Gear: Najlepsze z najlepszych

Niedziele 22:00

Najzabawniejsze i najbardziej ekscytujące momenty wypraw specjalnych Top Gear skondensowane w trzech odcinkach. Droga Śmierci w Boliwii, pełne hipopotamów rzeki Botswany, wyścigi niezidentyfikowanymi pojazdami i urocze wpadki Jamesa Maya - to tylko niektóre z godnych zapamiętania przygód ekipy Top Gear, która w ciągu ostatniej dekady objechała cały świat.

Top Gear

W poprzednim sezonie...

SERIA 24

Wiatr we włosach…

W Wielkiej Brytanii posiadanie kabrioletu do niedawna uważane było za fanaberię. Kaprys, dobry na kilka dni w roku, kiedy świeci słońce i jest ciepło. Jednak, kto raz spróbował przejażdżki takim autem wie, jaka to przyjemność - wiatr we włosach i błękitne niebo nad głową rekompensują fakt, że w kraju o tak kapryśnej pogodzie auto nie często może wyjechać z garażu.

W 24. sezonie Matt i Chris postanawiają udowodnić, że niesprzyjająca aura wcale nie przeszkadza w jeździe z opuszczonym dachem. Mając do dyspozycji Lamborghini Huracan Spyder i Porsche 911 Turbo S udają się do Las Vegas - punktu wyjściowego podróży – aby doświadczyć wszystkich wyzwań klimatycznych. Czy można równocześnie nabawić się poparzeń słonecznych i odmrożeń?

Stary ale jary!

Mówi się, że im większy przebieg, tym więcej problemów z autem, ale czy na pewno tak jest? Matt, Chris i Rory postanowili przekonać się o tym na własnej skórze. Ich zadaniem będzie wyszukać używane samochody o przebiegu co najmniej 600 tys. kilometrów, by poddać je serii testów wytrzymałościowych na bezdrożach Kazachstanu - jednego 
z największych i najbardziej odludnych miejsc na naszej planecie. To miejsce, gdzie zepsuty samochód nie oznacza tylko straconej godziny na poboczu, w oczekiwaniu na pomoc drogową, ale raczej 10 dni spędzonych w totalnej dziczy.

Powrót do przeszłości

Kuba przez wiele lat była swego rodzaju motoryzacyjną kapsułą czasu. Chociaż kraj ten zaczyna powoli otwierać się na zachodni rynek samochodowy, to na ulicach wciąż spotkać można amerykańskie krążowniki z lat 50-tych XX wieku. Chris i Rory mają tylko 5 tys. funtów na zakup sportowych aut, które mogłyby zaimponować kubańczykom. Czy uda im się zrobić na nich wrażenie? Podczas karaibskiej przygody brygada będzie miała możliwość wziąć udział w ulicznym wyścigu na trasie z Zatoki Świń do Hawany.

Król Nürburgringu

VW Golf Clubsport S to nowy, przednionapędowy król Nürburgringu. Kosztuje aż 35 000 funtów, co czyni go jednym z droższych hatchbacków. Rory Reid i Sabine Schmitz wybiorą się nim na słynny niemiecki tor wyścigowy z ambitnym planem prześcignięcia wartego miliony funtów supersamochodu.

Bestia z Rosji

Moda na samochody terenowe i SUV-y ogarnęła niemal cały świat. Luksusowe, terenowe wersje BMW, Porsche, Audi i Land Rovera spotkać można na ulicach większości miast. Matt LeBlanc uważa, że dla potencjalnych kupców SUV-ów jest też inna opcja: szalony, rosyjski, ośmiokołowy Avtoros Shaman. Matt sprawdzi jego umiejętności podczas testu drogowego na Wyspie Man. Dowie się także, dlaczego ten model jest szczególnie uwielbiany przez lokalnych mieszkańców.

Włoski temperament

Dla włoskiej marki Alfa Romeo, model Giulia - po latach stagnacji - to być albo nie być na rynku motoryzacyjnym. Chris Harris chce dowiedzieć się, czy odpowiedź Włochów na BMW M3 spełni obietnice kierowców. Rory Reid natomiast chce wiedzieć, czy kombinacja talentów Chrisa i mocy Giulii wystarczy, by wykonać ewolucje, które możliwe są w zasadzie tylko w świecie gier komputerowych.

seria 24
Profile

Louis Theroux

Urodzony w 1970 roku w Singapurze Louis Theroux jest synem pisarza i podróżnika Paula Theroux, bratem pisarza Marcela Theroux i kuzynem amerykańskiego aktora i scenarzysty Justina Theroux, znanego z filmów Mulholland Drive i Iron Man 2.

Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów historycznych na Uniwersytecie w Oxfordzie Louis zdobył dziennikarskie szlify pisząc dla alternatywnego czasopisma Metro Silicon Valley w San Jose i dla magazynu satyrycznego Spy w Nowym Jorku. Zdobył doświadczenie telewizyjne jako korespondent serialu Michaela Moore’a TV Nation, prezentując tak dziwne i dyskusyjne zjawiska kulturowe, jak sprzedaż kosmetyków Avon rdzennym mieszkankom Amazonii czy przedstawianie się przez Ku Klux Klan jako organizacja praw człowieka.

Talent Louisa do badania fascynujących światów i frapujących stylów życia wzbudził zainteresowanie BBC, która w 1995 roku przedstawiła mu ofertę rozwoju zawodowego. W rezultacie powstała przebojowa seria Dziwne weekendy, w której podążał tropem rozmaitych amerykańskich subkultur.

Od tego czasu wytrwale rzuca światło na najbardziej intrygujące poglądy, zachowania i organizacje, dzięki darowi przekonywania i sympatycznemu charakterowi zbliżając się do ludzi - czy to są strażnicy i więźniowie więzienia San Quentin w programie Za kratami, czy fanatyczni wyznawcy Kościoła Baptystycznego Westboro w Louis Theroux i wrogowie Ameryki.

Jego uwadze nie umknie żaden kontrowersyjny temat, czy to zaburzenia psychiczne w Trudna miłość - autyzm i Trudna miłość - demencja, czy seksualni drapieżcy w Louis Theroux i przestępcy seksualni.

James May

James May

James May jest z wykształcenia muzykiem, ale większość swojego życia zawodowego poświęcił samochodom. Karierę w motoryzacji rozpoczął jako dziennikarz czasopism branżowych: najpierw pracował w Autocar, potem w CAR, a następnie w magazynie Top Gear. Przeszedł do telewizji, gdzie pojawił się jako współgospodarz cyklu Driven emitowanego przez stację Channel 4, po czym w 1999 r. znalazł się w ekipie pierwotnej wersji Top Gear.

W 2003 r. James powrócił do nowego formatu Top Gear, wnosząc do programu jedyne w swoim rodzaju uwielbienie dla starych samochodów oraz luksusowych i prostych aut współczesnych, a także solidną wiedzę z dziedziny motocykli, lotnictwa i gry na pianinie.

Poza Top Gear, James występował jako prezenter wielu programów, w tym Man Lab, Zabawki Jamesa Maya, dwóch serii popularnego Oz i James - przygoda z winem oraz jego kontynuacji, Oz i James - zdrowie Wielkiej Brytanii!, a także cieszącego się dużym uznaniem programu dokumentalnego James May na krańcach wszechświata.

James nadal pisuje do prasy, przede wszystkim jako felietonista i współautor magazynu Top Gear.

Prezenterzy