BBC Knowledge

 • Geniusze i wynalazki

  Środy o 22:00

  Michael Mosley i jego współpracownicy przedstawiają nam dwanaście wynalazków, które legły u podstaw współczesnego świata.

  Pierwszy odcinek opowiada historię grupy wynalaz­ców, którzy zdołali zaprząc do pracy siły przyrody, tworząc jedne z najważniejszych wynalazków w historii: maszynę parową, generator elektryczny i turbinę parową. W drugim odcinku zobaczymy fascynujący łańcuch odkryć i wydarzeń, dzięki któremu możemy dziś szybko i bezpiecznie podróżować po całym świecie. Trzeci odcinek pokaże, że nic nie zmniejszyło naszego globu tak bardzo, jak możliwość sprawnego porozumiewania się na wielkie odległości. W ostatnim odcinku przyjrzymy się, w jaki sposób możliwość rejestrowania codziennych wydarzeń stała się nieodłączną częścią współczesnego świata, czyniąc z nas wszystkich sąsiadów z globalnej wioski.

  Rozwiń

  Wynalazki zmieniają świat

 • Młodzi Amerykanie

  Niedziele o 22:00, premiera 23 listopada

  Stacey Dooley wraca do Stanów Zjednoczonych, aby lepiej poznać wyzwania, przed którymi stają dziś młodzi Amerykanie.

  W pierwszym odcinku Stacey jedzie do Chicago, gdzie w wojnach gangów ginie więcej młodych ludzi niż gdziekolwiek indziej 
w USA. Spotyka się tu 
z rodziną dziewiętnastolatka, który zginął od postrzału przed własnym domem. W drugim odcinku Stacey przygląda się amerykańskim procedurom adopcyjnym. Spotyka się z dwiema młodymi kobietami, które podjęły dramatyczną decyzję o oddaniu dzieci do adopcji. Jak zniosą moment oddania swoich noworodków obcym ludziom?

  Rozwiń

  Wojny gangów i procesy adopcyjne

BBC Entertainment

 • Sherlock

  Seria 2 w niedziele o 21:00 od 23 listopada

  W drugiej serii będzie jeszcze więcej zwrotów akcji. Zobaczymy opowieści o trzech najbardziej znanych sprawach Sherlocka Holmesa: Skandal w Belgravii, Psa Baskerville’ów oraz Upadek z wodospadu Reichenbach.

  Irene Adler to kobieta piękna, pociągająca i szalenie niebezpieczna. Pierwsza spośród nowych spraw Sherlocka dotyczyć będzie mrocznego szantażu. Sherlock będzie musiał użyć wszystkich swych niebywałych zdolności, by przetrwać...

  Zaproszenie na dzikie pustkowia Dartmoor skończy się spotkaniem z siłami nieczystymi. Nasi bohaterowie będą musieli przygotować się na walkę z iście piekielną istotą. Odwieczny wróg Sherlocka, James Moriarty, nadal czai się w mroku, szykując dla Holmesa ostateczną próbę. Zwycięzca może być tylko jeden – czyżby Sherlock trafił wreszcie na godnego siebie przeciwnika?

  Rozwiń

  Genialny detektyw w nowoczesnym świecie

 • Kuchenne koszmary USA

  Seria 5 od poniedziałku do piątku o 21:00

  Szef kuchni, Gordon Ramsay, nie szczędzi zarówno słów zachęty, jak i słów gorzkiej prawdy właścicielom i pracownikom restauracji, które zobaczymy w piątej już serii Kuchennych koszmarów, zrealizowanej w USA.

  Czy chodzi o lenistwo kucharzy, brud w kuchni, czy marny pomysł na biznes – Gordon nie owija w bawełnę. Każdemu mówi wprost, co trzeba zrobić, by odmienić los podupadającego lokalu. Niby każdy z uczestników programu czeka na jego fachową pomoc, ale… niełatwo jest przyjąć do wiadomości to, co Gordon ma do powiedzenia.

  Rozwiń

  Wielkie emocje i wielkie awantury!

 • Graham Norton Show

  Seria 16 w czwartki o 22:00

  Graham Norton, niezwykle popularny na Wyspach gospodarz talk-show wyróżniony nagrodą BAFTA, zaprasza gwiazdy na swoją słynną czerwoną sofę. Od legend Hollywood po supergwiazdy piosenki, muzyki, telewizji, filmu i sportu – wszyscy niecierpliwie czekają w kolejce, by podzielić się z Grahamem najnowszymi anegdotami ze swojego życia, plotkami i niezwykłymi nowinami.

  Rozwiń

  Nowi goście na czerwonej sofie

 • Totalna rozgrywka USA

  Seria 6 od poniedziałku do piątku o 18:00, premiera 1 grudnia

  Gospodarzami programu są John Henson, John Anderson i Jill Wagner. W każdym z odcinków zobaczymy 24 nowych uczestników, którzy spróbują przejść przez największy na świecie tor przeszkód. Ich perypetie stanowią doskonałą rozrywkę dla całej rodziny – uczestnicy programu zażarcie walczą o wygraną, taplając się w błocie, skacząc po wielkich kulach i obrywając rękawicami bokserskimi.

  Wielka nagroda jest trudna to zdobycia. Nas czeka zupełnie inna: kilkadziesiąt minut znakomitej zabawy przy oglądaniu pewnych siebie Amerykanów, zmagających się z najtrudniejszymi przeszkodami w telewizji.

  Rozwiń

  Program pełen niezwykłych fizycznych wyzwań

BBC Lifestyle

 • Tareq Taylor i smaki Skandynawii

  Seria 2 w poniedziałki o 18:30

  Tareq Taylor zajmuje się skandynawską kuchnią od 25 lat. Jest szefem kulinarno-biznesowego imperium produkującego programy telewizyjne, prowadzącego restauracje i zajmującego się działal­nością wydawniczą.

  W drugiej serii programu Tareq kontynuuje podróż po krajach Skandynawii, spotyka się z lokalnymi producentami żywności, szefami kuchni i specjalistami. Schodzi z turystycznych szlaków, aby poznawać lokalne kultury poprzez ich kuchnię. Wyszukuje wspaniałe składniki i dodatki, spotyka niezwykłych ludzi i przygotowuje własne wersje miejscowych specjałów. Stara się także odnajdywać źródła tradycji kulinarnych, poznawać oryginalne techniki i sposoby przygotowania posiłków, na których bazuje kuchnia skandynawska. Odkrywa nieznane dania i wyjątkowe smaki, zapuszcza się na mało znane tereny. Tłem tej serii są przepiękne krajobrazy północy Europy, a ciekawym dodatkiem – doświadczenia Tareqa, który pasjonuje się także sportami ekstremalnymi.

  Rozwiń

  Serce i dusza współczesnej kuchni skandynawskiej

 • Nie stój tak, ja rodzę!

  Seria 2 w piątki o 22:30 premiera 14 listopada

  W drugiej serii poznamy kolejnych zagubionych przyszłych tatusiów, którzy przechodzą praktyczny, intensywny kurs z zakresu ciąży i porodu. Okazuje się, że 
większość z nich czuje się pominięta w spra­wach dotyczących ciąży 
i porodu. Jest jednak szansa, że ich sytuacja znacznie się zmie­ni. Nasi przyszli ojcowie zgodzili się bowiem na udział 
w oryginalnym eksperymencie, dzięki któremu będą mogli bardziej zaangażować się w sprawy dotyczące przyjścia na świat ich potomków.

  Ich przygotowaniem i przeszkoleniem zajmą się zawodowe położne. Od nich bohaterowie serialu dowiedzą się, jak poznać, kiedy zaczyna się właściwy poród, nauczą się liczyć skurcze i oceniać położenie dziecka. Wszystko po to, by w najtrudniejszych momentach rozwiązania być solidnym wsparciem dla swoich żon. Panowie będą mieli tylko osiem tygodni na udowodnienie swoim partnerkom, położnym 
i samym sobie, że z bezradnych i zagubionych młodzieńców potrafią przeistoczyć się 
w dojrzałych i odpowiedzialnych ojców.

  Rozwiń

  Jedno z największych wyzwań mężczyzny

 • Gordon Ramsay

  Środy i czwartki o 22:30

  Zwycięzca plebiscytu na ulubionego kucharza widzów BBC Lifestyle zaprasza na powtórki swoich najlepszych programów. W cyklu zobaczymy takie tytuły jak: Ku... jak kucharz, Gordon Ramsay - najlepsza restauracja, Gordon za kratkami, Gordon Ramsay w Azji.

  Rozwiń

  Robi się gorąco, a emocje sięgają zenitu!

 • Zdrowie i uroda

  Od poniedziałku do piątku o 23:30

  Programy z cyklu wnikliwie prezentują świat zdrowia i urody - od najróżniejszych sposobów, jakimi ludzie dążą do uzyskania fizycznej doskonałości po odwieczną walkę z wagą i objawami starzenia. W cyklu zobaczycie m.in.: Puszyści kontra szczupli, 10 lat mniej Nowa Zelandia oraz Całą prawdę o botoksie.

  Rozwiń

  Żyj zdrowiej i wyglądaj piękniej

CBeebies

 • Bajki do poduszki

  Codziennie o 19:30

  Wszystkie dzieci zapraszamy na ulubione bajki, które ukołyszą je do snu i sprawią, że będą miały fantastyczne sny! Pośród bajek pojawią się Teletubisie oraz bohaterowie z Dobranocnego Ogrodu.

  Rozwiń

  Pora na dobranoc

 • Zrób to razem z nami

  Od poniedziałku do piątku o 10:25

  Kredzia wyczarowuje malowanki, Łapkozaury poznają świat, a Piplisie ćwiczą jogo w Waybuloo! Tyle tu nowych rzeczy do odkrycia! Dołącz do ulubionych bohaterów CBeebies i... zrób to razem z nami :)

  Rozwiń

  Odkrywamy świat!

BBC HD

 • Doktor Who

  Seria 7 w soboty o 19:15

  Siódma seria Doktora Who to wspaniałe odcinki pełne nowych przygód, potworów i znanych już wrogów Doktora, przedstawionych w zupełnie nowy sposób.

  W tej serii ponownie pojawią się Pondowie, aby odbyć swoją ostatnią podróż u boku Doktora. Uratują oni statek kosmiczny pełen dinozaurów, założą kowbojskie kapelusze na Dzikim Zachodzie, a nawet zostaną porwani przez najstarszego wroga Doktora. Kiedy pojawią się na Manhattanie, będą tam na nich czekać Płaczące Anioły. Czy Doktor rzeczywiście utraci Amy i Rory’ego już na zawsze?

  Rozwiń

  W rolach głównych Matt Smith i Karen Gillan

 • Genialne zwierzaki

  Soboty o 20:00

  Czy szympans może znaleźć rozwiązanie matematycznego zadania szybciej niż człowiek?

  Przygotujcie się na to, że zobaczycie przykłady niebywałej zwierzęcej inteligencji. Nasz serial zadaje pytanie o to, co sprawia, że jedne zwierzęta są bystrzejsze od innych, i czy czasem aby nie zdarza się, że przewyższają inteligencją ludzi... Prezentując to, co składa się na zwierzęcą inteligencję twórcy serialu stawiają ważne pytania o to, co według ludzi znaczy to słowo. Komu należy się tytuł “Zwierzęcego Einsteina”?

  Rozwiń

  Niezwykła inteligencja zwierząt

CBeebiesTop GearPolecane

Przepisy

 • Recipes
 • Recipes
 • Recipes
 • Recipes
 • Recipes
 • Recipes
 • Recipes
 • Recipes
 • Recipes
 • Recipes
 • bbcknowledge
 • highlights
 • Redakcja BBC Polska
 • Top Gear